Rasnačs no amata atceļ zvērinātu tiesu izpildītāju Sladzu

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) piektdienas vakarā no amata atcēlis zvērinātu tiesu izpildītāju Andri Sladzu, vēsta Rasnača pārstāvis Andris Vitenburgs.

Atcelšana no amata ir bargākais no disciplinārsodiem. Tas ir uzlikts „par būtiskiem zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumiem, kas radījuši kaitējumu valsts un privātpersonu, it īpaši bērna, interesēm, kā arī par tiesu izpildītāju institūta prestiža un sabiedrības uzticības zvērinātiem tiesu izpildītājiem kā valsts amatpersonām graušanu,” norāda Vitenburgs.

Rasnačs lēmumu ir pieņēmis, balstoties uz Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisijas lēmuma pamata, izskatot komisijai divas pret Sladzu ierosinātās disciplinārlietas. Komisija tad secināja, ka Sladzs ir pieļāvis rupjus Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju ētikas kodeksa pārkāpumus un būtiskus Civilprocesa likuma normu pārkāpumus, veicot ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā.

Sladzs Rasnača lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Jau ziņots, ka janvārī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome bija ierosinājusi disciplinārlietu pret tiesu izpildītāju Andri Sladzu par viņa rīcību saistībā ar nekustamā īpašuma Uzvaras bulvārī 3a, Rīgā, pārņemšanu jaunā īpašnieka valdījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti