Rasnačs: Maksātnespējas administratori apiet likumu un tiek pie «pareizām lietām»

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) atzīst, ka maksātnespējas administratori pamanījušies apiet likumā iestrādāto nejaušības principu un tikt pie pareizām lietām. Taču viņš sola turpināt nozares reformu un samazināt maksātnespējas administratoru skaitu no 324 līdz 100.

Rasnačs LTV raidījumā “Tieša runa” sacīja, ka ieviests nejaušības princips lietu sadalē maksātnespējas administratoriem, taču to apiet, izmantojot likumā paredzēto iespēju – administrators, kas saņem lietu, pilnvaro citu “pareizo” kolēģi turpināt šo lietu.

“Bet mēs atradīsim paņēmienus, kā to novērst,” sacīja ministrs.

Savukārt maksātnespēju lietu sadalē starp tiesnešiem  vairs nepiedalās tie tiesneši, kas nogrēkojušies, un arī mazāko tiesu pievienošana lielākajām tiesām ļaus labāk ieviest nejaušības principu arī tiesās, klāstīja ministrs.

Viņš arī sacīja, ka publiskie administratoru darba pārskati, kas sniedzami no aprīļa beigām, ļaus veidot administratoru reitingu, kas kļūs par pamatu, lai samazinātu maksātnespējas administratoru skaitu no 324 līdz 100.

Arī Sertificēto maksātnespējas procesa  administratoru asociācijas valdes pārstāvis Kaspars Novicāns raidījumā piekrita, ka Latvijā ir par daudz administratori, taču arī, ja viņu būs 150, iespējams, 100 būs tie, kas izsniedz pilnvaras.

Savukārt Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors Ģirts Greiškalns savukārt raidījumā “Tieša runa” pauda, ka Latvijā varētu atļaut piesaistīt arī Eiropas Savienības sertificētus administratorus, kas ļautu iesaistīt ārvalstu speciālistus un mazinātu negodīgas rīcības riskus.

Jau ziņots, ka uz problēmām maksātnespējas administrēšanas jomā jau ilgstoši norāda ārvalstu investori. Izskanēja, ka uzņēmumi arī izmanto maksātnespējas procesu, lai izvairītos no nodokļu uzrēķiniem, runāts arī par gadījumiem, kad maksātnespēju administratoru un tiesu darbības dēļ īstie kreditori nespēj atgūt līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti