«Rammstein» koncerta laikā četri aizturētie; policija noraida kritiku par satiksmes organizāciju

Otrdien, 6. augustā, vakarā Lucavsalā notikušā vācu rokgrupas "Rammstein" koncerta laikā notikuši daži incidenti un aizturētas četras personas. To Latvijas Radio pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs, kurš vienlaikus noraidīja kritiku par satiksmes organizāciju pasākumā.

Telefonsaruna ar Ansi PumpuruLauris Zvejnieks
Pumpurs klāstīja, ka saskaņā ar viņam pieejamo informāciju koncertu apmeklējuši apmēram 45 000 cilvēku. Ņemot vērā lielo apmeklētāju skaitu, norises vietu un arī pasākuma "raksturu", pirms un pēc koncerta veidojās sastrēgumi. Taču izklīšana pēc koncerta notikusi tā, kā policija to iepriekš bija paredzējusi.

 

Pumpurs norādīja, ka viņš nedomā, ka saistībā ar koncerta apmeklētāju plūsmas organizāciju izteiktā kritika, kas bija vērojama arī sociālajos tīklos, ir pamatota. "Tā [pasākuma apmeklētāju plūsma] tika organizēta tā, kā policija spēja to noorganizēt," teica Pumpurs.

Viņš norādīja, ka kādu barjeru, norādījuma zīmju un citu elementu izvietošana koncerta apmeklētāju plūsmas organizācijai neattaisnotos. "Tas nesniegtu efektu pret tiem ieguldījumiem, kas tiktu ieguldīti šajā darbā," pārliecināts Valsts policijas  pārstāvis.

Viņš atzina, ka koncerta norises laikā notikuši daži incidenti. Aizturētas četras personas - divas par atrašanos sabiedriskā vietā stiprā alkohola reibumā. Viena persona aizturēta par sīko huligānismu. Tāpat viens cilvēks aizturēts par nesankcionētu drona palaišanu. Visos gadījumos uzsāktas administratīvās lietas.

Ierobežot šādu lidaparātu kustību lūdza koncerta rīkotāji. Civilās aviācijas aģentūra tādu izdeva ierobežojumu lidojumiem gan lielajiem lidaparātiem – lidmašīnām un helikopteriem, gan droniem.

“Dronu aizliegums šajā vietā bija sabiedrības drošības nolūkos, lai apžilbinot tālvadības pilots nezaudētu vadāmību un drons neuzgāztos, pieņemsim, pūlī. Tur bija arī uguns šovs, pieņemsim, ja kāds nezina pasākuma norisi, viņš iebrauc zonā, kur ir uguns šovs un degošs drons iekrīt pūlī vai skatuvē,” ierobežojumus skaidroja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.

Šie iemesli gan palika nesaklausīti un  tika konstatēti divi dronu lidojumi aizlieguma zonā. Viens drona pilots tika aizturēts, otram izdevās aizmukt.

Pieķertajam pilotam draud 150 līdz 3000 eiro liels sods.

Civilajā aviācijas aģentūrā atzīst, ne visi dronu piloti apzinās ierīču bīstamību. Aģentūrā atgādina – dronu lidojumi ir aizliegti pie militāriem un stratēģiskās nozīmes objektiem, kā arī masu pasākumos. Lai tos veiktu, jāsaņem saskaņojums no Civilās aviācijas aģentūras.  

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Solvita MucenieceAnnija Petrova

Lai arī mūzika koncertā bijusi ļoti skaļa, paliekošu ietekmi uz veselību tā neatstāj, Latvijas Radio norādīja Veselības inspekcijā. Kā novēroja Latvijas Radio un daļa Rīgas iedzīvotāju, grupas “Rammstein” koncerts bija dzirdams arī krietnā attālumā no norises vietas Lucavsalā. Tomēr Veselības inspekcija par trokšņiem galvaspilsētā sūdzības nebija saņēmusi.

Jau ziņots, ka koncerts Lucavsalā ir daļa no “Rammstein” šī gada grandiozākās Eiropas koncertu tūres.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt