RAKUS vadītājs: Slimnīcas resursi Covid-19 izplatības dēļ drīz būs izsmelti

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) resursi drīz būs izsmelti lielā Covid-19 pacientu skaita dēļ. Slimnīcā saslimuši arī vairāk nekā 100 darbinieku un tikpat atrodas karantīnā, Latvijas Radio intervijā atzina RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Nodaļā gan daudziem pacientiem, gan darbiniekiem atklāta saslimšana ar Covid-19. Paeglītis norādīja, ka šobrīd saslimuši vismaz 115 darbinieki, no tiem divas trešdaļas ir aprūpes personāls, kā arī vismaz 100 darbinieki atrodas karantīnā.

Apmēram 70% no Covid-19 pacientiem paredzētajām gultām jau ir aizņemtas, un pacientu skaits ar katru dienu pieaug.

Paeglītis sacīja, ka palīdzību onkoloģiskiem pacientiem nodaļā turpina sniegt, veic neatliekamās operācijas, bet tās, kuras bija iespējams atlikt, ir pārceltas. Turpinās arī konsultācijas un izmeklējumi tā sauktajā Zaļajā koridorā.

Austrumu slimnīca arvien vairāk būs spiesta atcelt plānveida pakalpojumus, daļu pakalpojumu jau atceļ tagad. RAKUS vadītājs norādīja, ka lielākā problēma ir tā, ka trūkst personāla. Tiek meklēti risinājumi – studenti strādā par sanitāriem, meklē arī iespēju piesaistīt medicīnas māsas, taču drīz slimnīcas kapacitāte būs izsmelta. 

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti