RAKUS vadītājs: Covid-19 slimnieku dēļ intensīvās terapijas iespējas slimnīcā ir izsmeltas

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) intensīvās terapijas iespējas faktiski ir izsmeltas, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāmā” atzina RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Pašlaik Austrumu slimnīcas piecos stacionāros ir atvērtas vairāk nekā 500 gultas, un Covid-19 gultas ir atvērtas pat Onkoloģijas centrā. Turklāt pirmdien, 1. novembrī, sasniegti rekordlieli apjomi: kopumā RAKUS ārstējās 398 Covid-19 slimnieki, no kuriem 74 – intensīvās terapijas gultās.

“Šis skaits ir diezgan liels un ar katru dienu diemžēl tikai palielinās,” piebilda Paeglītis.

Pašlaik slimnīcai vēl nenākas šķirot pacientus, bet jebkurā brīdī varot nonākt līdz šādam solim. Intensīvās terapijas gultas ir aizņemtas gandrīz simtprocentīgi.

“Ja notiek kāda avārija uz Latvijas ceļiem, kur vajadzīga Austrumu slimnīcas iesaiste, tad faktiski mums intensīvās terapijas iespējas jau šobrīd ir izsmeltas. Tad sākas pacientu prioritizēšana, kad jāpieņem medicīnā ārprātīgi smagi lēmumi,” sacīja Peglītis.

Austrumu slimnīcas vadītājs aicināja mediķus no citām ārstniecības iestādēm nākt palīgā slimnīcai, turklāt ne tikai Covid-19 pacientu aprūpē. Īpaši nepieciešamas medicīnas māsas, kā arī anesteziologi un reanimatologi.

“Protams, darbs ir ārkārtīgi smags Covid-19 nodaļās, bet atalgojums šobrīd, šķiet, ir arī cienīgs šim darbam, kas tiek veikts šajās nodaļās,” piebilda RAKUS vadītājs.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Tāpat Latvija lūgusi starptautisko palīdzību, lai varētu aprīkot izvērstās gultas. Tikmēr oktobra beigās slimnīcās Covid-19 pacientu skaits pārsniedzis kritisko 1500 slimnieku atzīmi.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti