RAKUS padomē strādās BKUS vadītājs, pārmaiņu vadības speciāliste un veselības aprūpes ekonomists no Igaunijas

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomē darbosies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, “Luminor” bankas pārmaiņu vadības biroja vadītāja Tīna Kukka un ekonomists ar ilgu pieredzi veselības aprūpes ekonomikas jomā Erki Melders no Igaunijas. Padome pirmo sēdi plāno tuvāko divu nedēļu laikā, un tad arī varētu tikt izraudzīts padomes priekšsēdētājs.

RAKUS padomē darbosies BKUS vadītājs, pārmaiņu vadības speciāliste un veselības aprūpes jomas ekonomists no IgaunijasKristaps Feldmanis

  Pirmdien, 9. martā, ievēlēta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padome. Līdzīga procedūra jau veikta abās pārējās universitāšu slimnīcās.

  Austrumu slimnīcas padomē strādās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, “Luminor” bankas pārmaiņu vadības biroja vadītāja Tīna Kukka un igaunis, ekonomists ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi veselības aprūpes ekonomikas jomā Erki Melders.

  Slimnīcas kapitāldaļu turētāja, Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško Latvijas Radio norādīja – arī šajā padomē meklēti speciālisti, kas pārvalda plašu jomu klāstu.

  “Mēs tiešām meklējām cilvēkus, kas nepārstāv veselības aprūpes sektoru. RAKUS gadījumā mums varbūt tas nav tik ļoti izdevies, bet jebkurā gadījumā mēs meklējām gan cilvēkus no finanšu sektora, gan cilvēkus, kam ir pieredze pārmaiņu vadīšanā, gan veselības aprūpē. Tātad mēs esam izvēlējušies padomes locekļus – Valtu Ābolu, kurš vienlaikus ir arī BKUS vadītājs, bet arī uzņēmies pienest šo vērtību veselības aprūpes sektorā kā profesionālis. Tad ir Tīna Kukka, kura ir spēcīga finanšu jautājumos un iedos pienesumu tieši uz finanšu jautājumiem, un Erki Melders, kurš ir ekonomists pēc izglītības, bet jau daudzus gadus strādā veselības aprūpes sistēmā Igaunijā. Mēs ļoti vērtējam viņa pieredzi, to, ka viņš varēs mums dot labu pienesumu, kā labus risinājumus ievieš Igaunija,” informēja Mūrmane-Umbraško.

  Viena no padomes loceklēm Tīna Kukka Latvijas Radio norādīja, ka, ieņemot jauno amatu slimnīcas padomē, turpinās darbu “Luminor” bankā. Savu pienesumu slimnīcas padomē Kukka saskata tieši finanšu jomā: “Tas, ko es domāju, ka es varu pienest šajā slimnīcā, ir skatīties, kā uzlabot finanšu jautājumus, finanšu sfēru un iepirkumu jautājumus. Kā arī, protams, sekmēt veiksmīgu korporatīvās pārvaldības jomu.”

  Tikmēr vēl viens jaunās padomes loceklis, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Valts Ābols pauda pārliecību, ka darbs abās slimnīcās palīdzēs sniegt papildu ieguvumus: “Faktiski no katras situācijas, no katras vietas pieredze ir pārnesama. Tās labās pieredzes ir ļoti daudz jau dažādās vietās. Un arī [darbs] ar kolēģiem, kas iedod citu dimensiju manai līdzšinējai darbībai. Pilnīgi noteikti kaut kas tiks arī BKUS.”

  KONTEKSTS:

  Veidot padomes valsts kapitālsabiedrībās, kādas ir arī universitāšu slimnīcas, bija Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD prasība.

  Šogad februārī akcionāru sapulcē apstiprināti atklātajā konkursā izraudzītie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomju locekļi. Viņi pārstāvēs pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes kompetences jomas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti