Panorāma

Panorāma

Panorāma

NA Rīgas mēra amatam izvirza B.Broku

Rakstnieku poliklīnika bez ģimenes ārsta

«Rakstnieku poliklīnika» palikusi bez ģimenes ārsta

Vairāki pacienti vērsušies pie veselības ministres Andas Čakšas, paužot satraukumu, ka gripas laikā “Rakstnieku poliklīnika” palikusi bez ģimenes ārsta. Abas dakteres, pie kurām pierakstīti aptuveni 4000 pacientu, mainījušas savu darbavietu, bet ne teritoriju. Tāpēc jaunu līgumu par cita ģimenes ārsta piesaisti Nacionālais veselības centrs ar Rakstnieku poliklīniku slēgt atsakās.  

Ģimenes ārstes Barba Tuzika un Baiba Mitule poliklīnikā vairs nestrādā. Iespējams, aizvainojumā par to, ka abas dakteres reizē pārgājušas strādāt uz netālu no Dailes teātra esošo veselības centru “Možums-1”, “Rakstnieku poliklīnika” savā mājaslapā pat nemin viņu jauno adresi.

SIA “Rakstnieku poliklīnika” valdes locekle Baiba Rozanova skaidro, ka poliklīnikai tas nav jādara, viņām pašām būtu jāatbild saviem pacientiem.  

Nacionālais veselības dienests (NVD) izvērtējis un saskaņojis abu dakteru iesniegumus par adreses maiņu un neko ārkārtēju notikušajā nesaskata. Turklāt ar īsziņu palīdzību ārstes informējušas arī visus savus pacientus, aicinot turpmāk meklēt viņas Bruņinieku ielā.

NVD Rīgas nodaļas vadītāja Renāte Neimane skaidroja, ka ārstes mainīja adreses, bet ne pacientus, turklāt ārstēm ir līgums ar valsti un pacientiem, nevis ar konkrētu poliklīniku.  

Taču ne visi pacienti ārstēm sekojuši. Vairāki vēlas, lai ģimenes ārsts arī turpmāk pieņemtu poliklīnikā, tāpēc pacienti vērsušies arī pie veselības ministres.

Tā kā ārstes paliek centra rajonā, Nacionālais veselības dienests atsakās slēgt līgumu ar “Rakstnieku poliklīniku” par jauna ārsta piesaisti. Šī teritorija esot nosegta pietiekami, un jau tāpat rindā uz praksi gaida vairāki jauni ģimenes ārsti, kas nesen beiguši studijas.   

Rakstnieku poliklīnikas vadība kategoriski nepiekrīt tam, ka centrs ir nosegts vienmērīgi, jo lielākā daļa ārsti koncentrējoties Rīgas 1. slimnīcas apkaimē. Bet pie stacijas ārstu trūkst.

Līgums ar valsti par medicīnas pakalpojumiem ir arī viens no priekšnoteikumiem, lai “Rakstnieku poliklīnika” vispār pagarinātu līgumu par atrašanos savā pašreizējā ēkā. Pagaidām vienīgais līgums ar NVD ir par grūtnieču aprūpi. 3.aprīlī nolikta tiesas sēde, kurā skatīs jautājumu, vai “Valsts nekustamajiem īpašumiem” ir pienākumus pagarināt līgumu ar “Rakstnieku poliklīniku” par telpu īri. Viens no strīda iemesliem ir jautājums par to, cik apjomīgi ieguldījumi ir veikti ēkā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti