Panorāma

Panorāma

Panorāma

NA Rīgas mēra amatam izvirza B.Broku

Rakstnieku poliklīnika bez ģimenes ārsta

«Rakstnieku poliklīnika» palikusi bez ģimenes ārsta

Vairāki pacienti vērsušies pie veselības ministres Andas Čakšas, paužot satraukumu, ka gripas laikā “Rakstnieku poliklīnika” palikusi bez ģimenes ārsta. Abas dakteres, pie kurām pierakstīti aptuveni 4000 pacientu, mainījušas savu darbavietu, bet ne teritoriju. Tāpēc jaunu līgumu par cita ģimenes ārsta piesaisti Nacionālais veselības centrs ar Rakstnieku poliklīniku slēgt atsakās.  

Ģimenes ārstes Barba Tuzika un Baiba Mitule poliklīnikā vairs nestrādā. Iespējams, aizvainojumā par to, ka abas dakteres reizē pārgājušas strādāt uz netālu no Dailes teātra esošo veselības centru “Možums-1”, “Rakstnieku poliklīnika” savā mājaslapā pat nemin viņu jauno adresi.

SIA “Rakstnieku poliklīnika” valdes locekle Baiba Rozanova skaidro, ka poliklīnikai tas nav jādara, viņām pašām būtu jāatbild saviem pacientiem.  

Nacionālais veselības dienests (NVD) izvērtējis un saskaņojis abu dakteru iesniegumus par adreses maiņu un neko ārkārtēju notikušajā nesaskata. Turklāt ar īsziņu palīdzību ārstes informējušas arī visus savus pacientus, aicinot turpmāk meklēt viņas Bruņinieku ielā.

NVD Rīgas nodaļas vadītāja Renāte Neimane skaidroja, ka ārstes mainīja adreses, bet ne pacientus, turklāt ārstēm ir līgums ar valsti un pacientiem, nevis ar konkrētu poliklīniku.  

Taču ne visi pacienti ārstēm sekojuši. Vairāki vēlas, lai ģimenes ārsts arī turpmāk pieņemtu poliklīnikā, tāpēc pacienti vērsušies arī pie veselības ministres.

Tā kā ārstes paliek centra rajonā, Nacionālais veselības dienests atsakās slēgt līgumu ar “Rakstnieku poliklīniku” par jauna ārsta piesaisti. Šī teritorija esot nosegta pietiekami, un jau tāpat rindā uz praksi gaida vairāki jauni ģimenes ārsti, kas nesen beiguši studijas.   

Rakstnieku poliklīnikas vadība kategoriski nepiekrīt tam, ka centrs ir nosegts vienmērīgi, jo lielākā daļa ārsti koncentrējoties Rīgas 1. slimnīcas apkaimē. Bet pie stacijas ārstu trūkst.

Līgums ar valsti par medicīnas pakalpojumiem ir arī viens no priekšnoteikumiem, lai “Rakstnieku poliklīnika” vispār pagarinātu līgumu par atrašanos savā pašreizējā ēkā. Pagaidām vienīgais līgums ar NVD ir par grūtnieču aprūpi. 3.aprīlī nolikta tiesas sēde, kurā skatīs jautājumu, vai “Valsts nekustamajiem īpašumiem” ir pienākumus pagarināt līgumu ar “Rakstnieku poliklīniku” par telpu īri. Viens no strīda iemesliem ir jautājums par to, cik apjomīgi ieguldījumi ir veikti ēkā.  

7 komentāri
Iveta
Ļoti žēl. labprāt tupinātu pie Baibas Tuzikas, kas tagad ir Bruņenieku ielā, bet tikai, ja viņa būtu Rakstnieku poliklīnikā, kas ir daudz izdevīgāka atrašanās vieta. Muļķības ta, kas raksta, ka pāris pieturām ar sabiedrikso nav nozīmes!! Ir gan, ja jūties nevesels vai jāaizskrien pie ārsta tikai pēc receptes un laika nav daudz.. Pie tam tās pāris pieturas ar sabiedrisko maksā naudiņu.... Būtu jauki, Ja Tuzika atkal pieņemtu Rakstnieku poliklīnikā, citādi jāsak domāt par ģimenes ārsta maiņu..
labi
Lielākā problēma pacientiem ir tā, ka nav iespējas atteikties no Rakstnieku poliklīniku pametušajām ģimenes ārstēm, kamēr nav pārreģistrējušies pie cita ģimenes ārsta. Un tas nenotiek vienas dienas laikā, kā to ļoti vēlētos.
Mułkības!
Sameklē citu ārstu, aizpildi anketu un gatavs. Vienas dienas laikā!
ui
aa 2017. gada 31. janvāris, 02:25 Varbūt 7 min. ir tam, kurš dzīvo pilsētas centrā. Tad jau ģimenes dakterēm ar saviem pacientiem portfelī tagad var piedāvāt vēl labākus darba apstākļus arī, piemēram, Mūkupurvā vai Trīsciemā.
Rakstnieku poli(t)klīnika
nevīžo, nespēj jeb nevēlas nodrošināt saviem ārstiem tik pat labus darba apstākļus kā konkurenti.
aa
Baigaa breeka - nu taa jauna darba vieta tachu nav citaa rajonaa bet reaali 7min brauciena ar jebkuru busu kas tur gar abam vietam iet vai 20 min ar kajam. Liela breka, maza vilna. Un gjimenes arstiem ir stingri sadalitas prakses vietas pec iedzivotaju skaita. Taa tas ir praktiski visur Eiropaa un arik ASV. Jo katrs varetu cept augshaa praksi - tad Riga butu GA uz katra stura, bet katraa praksee vien paris simti cilveku. Tadu praksi nav iespejams uzturet, jo maksa praksei par katru pacientu. Tapec ir atrunats cik arstus vajag uz iedzivotaju skaita, lai arstiem butu normalas prakses un arii lai pacienti tiktu pie arsta. Shaja situacija nevienam nekas nav ierobezhots - aiztipina turpat centraa uz Bruninieku ielu un voila! Pie tam nevienaa no vietam nav autostavvietas, kas vel attaisnotu, ka nav erti. Tapat jabrauc ar sabiedrisko. Tad aizbrauc paris pieturas talaak.
x
... un jau tāpat rindā uz praksi gaida vairāki jauni ģimenes ārsti, kas nesen beiguši studijas. ... Bet tādā gadījumā, ja ārsti meklē darba vietas, kas tad traucē viņas pieņemt Rakstnieku poliklīnikā? Ja nebūtu ārstu, tad cita lieta, bet brīvi ārsti taču esot, rindā gaidot!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti