Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nepagarina īres līgumu Rakstnieku poliklīnikai

Rakstnieku poliklīnika jūnijā var palikt bez telpām

Rakstnieku poliklīnika vērsusies pie Finanšu ministrijas ar lūgumu iesaistīties sarunās ar “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ), kas nevēlas pagarināt poliklīnikas telpu īres līgumu. Rezultātā 31. maijā poliklīnika var palikt bez telpām. To intervijā LTV “Rīta Panorāma” pastāstīja poliklīnikas vadītāja Baiba Rozanova.

Rakstnieku poliklīnika ēkā Rīgas centrā mitinās kopš 1997.gada. Taču jau vairākas reizes ar līguma pagarināšanu bijušas problēmas. Pašreizējā īres līguma termiņš beidzas jau pēc dažām dienām, taču par pagarinājumu joprojām nav izdevies vienoties.

Iepriekš telpas nomātas no SIA “Veselības aprūpes nekustamie īpašumi”, bet šogad ēka nonākusi Valsts nekustamo īpašumu uzraudzībā. Poliklīnikas vadītājai Baiba Rozanova nomas līguma nepagarināšanas iemesli nav saprotami. Viņa skaidro notikumu gaitu: “Pēdējais nomas līgums bija noslēgts 2004.gadā uz 10 gadiem. Tas beidzās 2014.gada februārī. Un toreiz “Veselības aprūpes nekustamie īpašumi” uzskatīja par gana labu mums pagarināt nākošo līgumu tikai uz diviem gadiem, jo tā viņiem matemātiski sanāca.”

Šī matemātika balstās uz 2010.gadā apstiprināto likumu, ka valsts nomas līgumu ar vienu un to pašu nomnieku var slēgt līdz 12 gadiem. Pēc tam jārīko nomas tiesību izsole. Poliklīnikā uzskata – kad 2010.gadā ieviesa šo normu, vajadzēja pārslēgt jaunu līgumu uz 12 gadiem, nevis sākt skaitīt no esošā līguma noslēgšanas brīža 2004.gadā.

“Valsts nekustamajos īpašumos” ir citās domās. Pašreizējā līguma termiņš beidzas un jārīkojas saskaņā ar likumu. Vienīgais izņēmums, kad likums ļauj nomas līgumu pagarināt, ja nomnieks ēkā veicis derīgus ieguldījumus, kurus nav atpelnījis esošā līguma laikā. Neatkarīgs audits šādus neatpelnītus poliklīnikas ieguldījumus neesot uzrādījis, tāpēc līguma pagarināšanai nav pamata, skaidro pārvaldnieki.

“Tā rezultātā mēs esam lēmuši taisīt šī nekustamā īpašuma nomas tiesību izsoli, respektējot gan Rakstnieku poliklīniku, gan Veselības ministrijas kā ēkas īpašnieka vēlmi. Mēs esam sašaurinājuši pretendentu loku, atļaujot šajā objektā būt tikai veselības iestādei. Tātad Rakstnieku poliklīnika arī ir laipni aicināta piedalīties šajā izsolē,” norāda “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis Andrejs Milzarājs.

Viņš neizslēdz, ka nomas maksa varētu augt, taču konkrētu summu noteiks sertificēts vērtētājs. Izsole notiks jūnijā vai jūlijā, un līdz tam Rakstnieku poliklīnikai ļauts palikt telpās un strādāt. Poliklīnikas vadība apņēmusies cīnīties par tiesībām nomāt telpas bez izsoles. Viņi vērsušies gan pie veselības ministra, gan nosūtījuši vēstuli Finanšu ministrijai ar lūgumu atrisināt šo problēmu.

Pašlaik Rakstnieku poliklīnikā ir 3000 pacientu un gandrīz 40 mediķu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti