Raiņa un Aspazijas Mellužu vasarnīcu Jūrmala pārdod par teju 50 000 eiro

Neraugoties uz izskanējušajiem iebildumiem, Jūrmalas dome izsolē pārdevusi īpašumu Salacas ielā 4 k-1, kas pazīstams kā Raiņa un Aspazijas Mellužu vasarnīca jeb "Pēperkoku namiņš".

Jūrmalas dome paziņojumā medijiem informēja, ka 19. martā apstiprināti izsoles rezultāti un pieņemts lēmums pārdot īpašumu izsoles uzvarētājam. Astoņi deputāti lēmumu atbalstīja, seši balsoja pret, viens deputāts sēdē nepiedalījās. Septiņu dienu laikā pēc domes lēmuma pieņemšanas izsoles uzvarētājs tiks uzaicināts slēgt objekta pirkuma līgumu, un uzvarētājam līgums būs jāparaksta 30 dienu laikā.

Īpašums pārdots izsolē par 49 839 eiro. Izsolē bija pieteikušies divi pretendenti. Objekta sākumcena bija 38 935 eiro.

Dome norāda – pašvaldībai zināms, ka pircējs īpašumu iegādājies ar mērķi dot savu ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Jaunais īpašnieks uzsākšot vēsturisko izpēti, lai ļautu namiņam atdzimt pēc iespējas augstākā kvalitātē.

KONTEKSTS:

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 7. februārī lēmusi ēkai Jūrmalā, Salacas ielā 4, kur atrodas Raiņa un Aspazijas Mellužu vasarnīca jeb "Pēperkoku namiņš", piešķirt kultūras pieminekļa statusu. Tas nozīmē, ka namiņu nedrīkstēs nojaukt.

Jūrmalas dome bija lēmusi šo īpašumu izsolīt 26. februārī. Reaģējot uz pašvaldības ieceri, vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki aicinājuši Jūrmalas domi atbalstīt Jūrmalas Aizsardzības biedrības iniciatīvu saglabāt pašvaldības īpašumā Latvijas kultūrvēsturei nozīmīgo ēku Mellužos. Dome gan  ir noraidījusi ideju atļaut biedrībai restaurēt šo ēku par savu naudu.

Par to, ka savulaik šajā ēkā četras vasaras pavadījis dzejnieks Rainis, liecina vien virs nama durvīm izkārtā plāksne. Ēka pieder Jūrmalas pašvaldībai, kas to ilgstoši nav atjaunojusi, nolēmusi, ka tā tai nemaz nav vajadzīga.

Vasarnīcas paskats ir bēdīgs - jumts apaudzis sūnām, tajā ir caurums, ēkai lūp nost zaļā krāsa, un pie lieveņa krājas pērn neaizslaucītās rudens lapas.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt