Raimonds Vējonis : Ģimene bērnam var iemācīt darba tikumu un dzimtenes mīlestību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Būtiskākās lietas bērns iemācās ģimenē, tāpēc ir svarīgi, ka vecāki atrod laiku bērniem, lai kopā būšanā ar bērniem nodotu savu dzīves pieredzi - šādas atziņas "Dod pieci!" tiešraidē uzsvēra Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Raimonds Vējonis šodien ciemojās labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā.

Parasti uzsver, ka bērni ir mūsu prioritāte? Vai vienmēr vārdiem seko darbi?

Bieži vārdi ir vieni, darbi citi. Jāatdala divas lietas – valsts līmenis un sabiedrība. Valsts var darīt daudz, bet arī sabiedrībā jābūt aktīviem, nedrīkstam būt vienaldzīgi attiecībā uz bērniem.

Ko ģimene var nodot bērniem?

Ģimene var iemācīt darba tikumu, dzimtenes mīlestību, bet būtiski ir atrast laiku, ko pavadīt kopā ar saviem bērniem. Ar kopā būšanu nodod savu dzīves pieredzi, bērni būs labāk sagatavoti dzīvei.

Jūsu bērni jau lieli, kā tas ir jūsu ģimenē?

Man ir jau mazbērniņš. Es vienmēr neesmu labākais pozitīvais piemērs, jo darba pienākumu daudz, ne vienmēr pietiek laika (kopā ar bērniem), bet daru to.

Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Ko Jūs gribētu iemācīties?

Iemācīties skaisti dejot Vīnes valsi un tango, lai kādās svinībās varētu ar sievu skaisti izdejoties.

Valsts prezidenta vēlējums:

“Lai miers un saticība ir katrā ģimenē. Latvijas simtgades gadā ir svarīgi lepoties ar mūsu sasniegumiem, tas ir pamats, lai tie, kuri izbraukuši, atgrieztos. Latvija ir zeme, kādas nav nekur citur pasaulē.”

Raimonds Vējonis  ziedoja maratona mērķiem un izvēlējās Reika dziesmu “Latvija”.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti