«Rail Baltica» reģionālo staciju nosaukumu aptaujā piedalījušies 7000 Latvijas iedzīvotāju; aicina iesaistīties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Kā sauksi, tā brauksi!" – lai definētu "Rail Baltica" reģionālo staciju nosaukumus, oktobrī interneta vietnē norit aptauja, kurā iedzīvotāji var nobalsot par ekspertu piedāvātu vai ieteikt savu nosaukumu. Tajā piedalījušies jau 7000 Latvijas iedzīvotāju, informēja projekta īstenotājs "Eiropas dzelzceļa līnijas".

Lai gan par visām 17 pieturvietām balsošanas aktivitāte ir bijusi samērā līdzīga, tomēr visaktīvākā sabiedrības iesaiste ir Āgenskalna, Torņakalna un Bauskas pieturvietu balsojumos.

Bauskas pieturvietai vienlīdz aktīvi tiek atbalstīti gan ekspertu izstrādātie nosaukumi – Bauska un Mūsa – gan arī tiek piedāvāti radošāki ierosinājumi, piemēram, stacijas nosaukums “Zaķīšu pirtiņa”,

atsaucoties uz ievērojamā novadnieka dzejnieka Viļa Plūdoņa dzimto pusi. Savukārt viens no balsojumā populārākajiem priekšlikumiem Salaspils pieturvietas nosaukuma izvēlē ir saistīts ar vēsturisko objektu Ako pieminekli, ierosinot staciju pārdēvēt par “Ako”. Arī Torņakalna stacijā atzinību ir guvuši tādi ierosinājumi kā Latvijas Universitāte, Gaismas pils un LU Akadēmiskais centrs.

Balsošana norisināsies vēl līdz 31. oktobrim. "Rail Baltica" staciju nosaukumus atbalstīt var vietnē šeit

KONTEKSTS:

Vietām, kur pieturēs "Rail Baltica" reģionālie vilcieni, izstrādāti staciju nosaukumu pamata varianti. No 13. oktobra līdz mēneša beigām norisinās sabiedrības iesaistes kampaņa "Kā sauksi, tā brauksi!", aicinot iedzīvotājus, apkaimju biedrības un pašvaldības piedalīties balsojumā, lai palīdzētu rast labākos topošo "Rail Baltica" staciju nosaukumus.

Staciju nosaukumus izstrādājuši pieredzējuši eksperti, ņemot vērā vēstures, ģeogrāfijas un lingvistikas aspektus. Stacijām, kas atradīsies Rīgas robežās, sabiedrības vērtējumam tiek piedāvāti nosaukumu varianti,  kuros iekļauts tuvējās apkaimes vēsturiskais nosaukumus vai tuvumā esošais populārākais objekts. Pēc līdzīga principa veidoti arī staciju nosaukumi ārpus galvaspilsētas.

"Rail Baltica" pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānoti 16 reģionālie mobilitātes punkti (Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, Rīgā pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, kā arī Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā) un viena jauna pieturvieta Rīgā, Āgenskalnā pie Stradiņa slimnīcas uz esošā sliežu ceļa. Paredzēts, ka reģionālajos mobilitātes punktos jeb multimodālās vietās satiksies dažādi transporta veidi – valsts un pašvaldību autobusi, privātās automašīnas un elektrotransports, skrejriteņi, velosipēdi un visi citi mikromobilitātes rīki, kā arī tiks attīstīti dažādi pakalpojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti