«Rail Baltica» Iecavai ļauj cerēt uz kravu staciju un apvedceļu

Ar iedzīvotāju sapulcēm pulksten 12 Iecavas kultūras namā un pulksten 17 Olaines kultūras centrā otrdien turpinās pirmdien aizsāktais sabiedrisko apspriežu cikls par Eiropas platuma dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» būvniecības plāniem.

Iedzīvotāji un pašvaldību pārstāvji sanāksmēs aicināti izteikt priekšlikumus, lai tos vērtētu ietekmes uz vidi novērtējuma gaitā un izpētes darba rezultātā noteiktu optimālo trases novietojuma variantu.

Iecavas novads jau izšķīries par tādu trases variantu, kas tālākā nākotnē ļauj cerēt uz kravu staciju un apvedceļu, saka Iecavas novada pašvaldības Zemes ierīcības dienesta vadītājs Aivars Mačeks:

„Varbūt mēs nākotnē iegūsim kaut kādu kravu staciju – ļoti ceram uz to, ja infrastruktūra tāda izveidosies krustojumā ar Jelgava-Krustpils sliežu ceļu. Varbūt tad ātrāk pavirzīsies auto apvedceļa būvniecība, kas mums ir ļoti sāpīgs jautājums, ceram uz tādu labumu arī. Iedzīvotāji, protams, satraukušies tie, kas tuvāk trokšņu zonai – bet tur kādas septiņas astoņas mājas tikai tajā 300 metru zonā; lauksaimniekiem gan – tur iet pāri di9ezgan labām zemēm, sadala lielos laukus, bet tas būs risināms jautājums.”

 Jau vēstīts, ka ar sanāksmēm Sējas novadā un Salaspilī sākta dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» sabiedriskā apspriešana pašvaldībās. Šādas apspriedes pašvaldībās turpināsies līdz marta vidum, informējot un uzklausot visu 15 dzelzceļa līnijas plānotās trases skarto pašvaldību iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti