Dienas ziņas

Rabātas zoodārzā – mazuļu pieaugums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpils novada dome – sadrumstalotākā Latvijā

Ragaini Jēkabpils mēra amatam atbalsta septiņi no deviņiem domē ievēlētajiem sarakstiem

Ceturtdien, 10. jūnijā, atbalstu virzīšanai par Jēkabpils novada domes priekšsēdētāju no 12 jaunievēlētajiem novada domes deputātiem ieguvis Latvijas Zaļās partijas (LZP) Jēkabpils novada saraksta līderis, bijušais Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, paziņoja LZP Jēkabpils nodaļā.

Laikraksta "Brīvā Daugava" žurnāliste Ilze Bičevska par koalīciju Jēkabpils domē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Atbalstu Ragaiņa kandidatūrai pauduši 12 deputāti no kopā septiņiem novada domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, tādējādi Ragainim kā novada mēram varētu būt 13 no 19 jaunajā domē ievēlēto deputātu balsu.

Ragaini gatavi atbalstīt LZP deputāti Aigars Nitišs, Ainars Vasilis un Aija Bojāre (LZP), "Apvienības "Iedzīvotāji"" deputāti Alfons Žuks un Daina Vītola, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (NA) deputāti Daina Kalve un Kārlis Stars, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāts Mārtiņš Svilis, Latvijas Zemnieku savienības deputāte Līga Kļaviņa, "Saskaņas" deputāts Andrejs Gavrilovs, kā arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti Aivars Vanags un Kaspars Štolnieks.

Ragainis norādīja: "Mums ir izdevies izveidot komandu, kas strādās Jēkabpils novada iedzīvotāju labā, garantējot to, ka primāri pašvaldība ir paredzēta iedzīvotājiem, nevis otrādi. Esam gatavi ar pārliecību uzņemties vadību – lai veidotu no visiem līdzšinējiem novadiem un Jēkabpils pilsētas spēcīgu, vienotu novadu, kurā ir ņemtas vērā visu teritoriju intereses un tiek nodrošināts šo interešu vienlīdzības princips. Lēmumu pieņemšanas procesā novārtā nedrīkst palikt neviena novada daļa."

Viņš aicināja arī pārējos jaunievēlētos deputātus atbalstīt viņa kandidatūru.

Pašvaldību vēlēšanās Jēkabpilī visvairāk mandātu guva "Latvijas attīstībai" un LZP saraksti – pa četrām vietām. Pa divām vietām ieguva JKP; "Apvienība "Iedzīvotāji""; NA un Jēkabpils reģionālā partija, bet "Saskaņa"'; LRA un "Vienotības" kopīgais saraksts, kā arī Latvijas Zemnieku savienība guva pa vienam mandātam.  

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 32 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

4 vietas "Latvijas attīstībai"
4 vietas Latvijas Zaļā partija
2 vietas APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI
2 vietas Jaunā konservatīvā partija
2 vietas JĒKABPILS REĢIONĀLĀ PARTIJA
2 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
1 vieta Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība", Partija "VIENOTĪBA"
1 vieta "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"
1 vieta "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāteKopumā valstī plašo pārstāvniecību saglabājušas Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošās partijas, Latvijas Reģionu apvienība, ar vairāku zināmu līderu piesaisti labus panākumus guvusi partija "Latvijas attīstībai".

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī un pārbauda vēlētāju iespējamo ietekmēšanu Jaunalūksnes pagastā. Savukārt Jelgavā un Siguldas novadā nolemts vēlēšanu rezultātiem pieskaitīt 21 neapzīmogoto aploksni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti