Panorāma

Negaidīti Latvijas Radio valdes konkursa rezultāti

Panorāma

Deputātam Kaimiņam - rakstisks brīdinājums

Radio darbinieki rīkos ārkārtas sapulci

Radio darbinieki rīkos ārkārtas sapulci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Radio darbinieki otrdien rīkos ārkārtas kopsapulci, lai lemtu, kā rīkoties situācijā, kad darba līgums nav pagarināts ar līdzšinējo vadītāju Jāni Siksni.

Par jaunievēlētā Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa reālajām zināšanām mediju jomā plašākai sabiedrībai grūti spriest, pirmdien pēc ziņas par to, ka līdzšinējais vadītājs Jānis Siksnis nepaliks amatā, atzīst Latvijas radio darbinieki. Viņš pats lēmumu nepagarināt ar viņu darba līgumu uzskata par neuzticības izteikšanu.

Trīs gadi vadītāja krēslā, bet kopumā Siksnis radiomājā nostrādājis 20 gadus. Profesionālis, kura karjera veidojusies dabiski – apliecinot savas spējas darbā. Kolektīvā cienīts un mīlēts. Tāpēc Doma laukumā 8 ziņa par Sikšņa palikšanu ārpus jaunās valdes bija šoks.

Jānis Siksnis uz darbu Doma laukumā varēs nākt vēl tikai līdz 15 janvārim. Tad beigsies viņa darba līgums Latvijas radio valdes priekšsēdētāja amatā. Viņš  darbiniekus jau iepriekš informējis, ka pieteicies atkārtotai kandidēšanai vadītāja amatā un iepazīstinājis arī ar savu koncepciju. Taču šās dienas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmums, kas pieņemts teju aiz Sikšņa kabineta sienas, dot priekšroku citam kandidātam, bijis liels pārsteigums.

„Tā ir neuzticības izteikšana man , mums nav bijuši konflikti ar padomi,“ saka Siksnis.

Siksnis saka, ka no radio var aiziet ar labi padarīta darba sajūtu. Viņš lepojas, ka izdevies daudzus jautājumus sakārtot. Savukārt radio darbinieki neslēpj vilšanos par konkursa iznākumu un arī uzsver, ka nākamos trīs gadus, direktora amatā vislabāk būtu redzējuši Siksni.

Ziņu dienesta vadītāja Mirdza Lele akcentē, ka Latvijas Radio darbiniekiem bija atteikta tikšanās ar kandidātiem.

Darbinieki norāda, ka kandidātu atlasē nebija nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka Sikšņa darbs būtu bijis neapmierinošs. “Man tas bija pārsteigums, domāju, ka vajadzēja palikt Siksnim,“ saka „Latvijas Radio 5“ direktors Kārlis Dagilis.

Siksnis neizslēdz iespēju pamest mediju vidi, bet  Radio darbinieki jau otrdien plāno sanākt uz ārkārtas kopsapulci, lai prasītu padomes un jauno valdes locekļu skaidrojumus.

Tikmēr Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte jaunajam radio vadītājam tviterī novēlējis veiksmi.

Tikmēr jaunievēlētā valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sigita Kirilka tviterī solās saglabāt Latvijas Radio objektivitāti un kvalitāti.

Ziņots, ka NEPLP pirmdien pavēstīja, ka konkursā uz Latvijas Radio valdi tās līdzšinējais, vienīgais loceklis Jānis Siksnis ir zaudējis. Turpmāk valdē, kas tagad būs triju cilvēku sastāvā, kā priekšsēdētājs strādās sociologs, pētījumu aģentūras „Factum” vadītājs un Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Aldis Pauliņš, savukārt kā valdes locekļi strādās bijusī ziņu aģentūras „BNS Latvija” valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka un Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti