Panorāma

Ančipovas kaujas vietā iesvētīts piemiņas piemineklis

Panorāma

Panorāma

“Radio Brīvā Eiropa” vēlas jaunu biroju Rīgā

«Radio Brīvā Eiropa» vēlas jaunu biroju Rīgā

“Es biju cerējis, ka mūsu darbs vairs nebūs vajadzīgs, taču diemžēl tam ir arvien lielāka nozīme,” tā sarunā ar Latvijas Televīziju sacīja “Radio Brīvā Eiropa” prezidents Džeimijs Flajs. Kopš mediju situācija Krievijā un Baltkrievijā kļūst arvien smagāka, radio meklē iespējas atvērt jaunus birojus Baltijā, tāpēc arī Flajs viesojās Rīgā.

Flaja vizīte Rīgā iekritusi zīmīgā laikā, kad Latvijā atceras barikāžu notikumus. “Brīvā Eiropa”, kas radās padomju gados un bija brīvības balss okupētajām teritorijām, tolaik aktīvi vēstīja arī par notiekošo Rīgā. Savu darbu Latvijā radio pārtrauca 2004. gadā, kad misija bija izpildīta. Taču tagad radio meklē iespējas Rīgā atgriezties atkal, un šoreiz, lai palīdzētu žurnālistiem no Krievijas un Baltkrievijas, radot viņiem drošu vidi darbam savām auditorijām.

“Mēs ļoti daudz šobrīd strādājam Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un valstīs tuvākajā reģionā. Mēs pieredzam ļoti lielu spiedienu īpaši Krievijā un Baltkrievijā. Kremlis ievieš jaunus un jaunus ierobežojumus mūsu darbībai.

Savukārt Baltkrievijā mūs Lukašenko režīms vienkārši aiztaisīja ciet, izdemolēja biroju un nosauca mūs par ekstrēmistu organizāciju.

Šīs divas valstis ir tās, kur mums ir vislielākās vajadzības atbalstīt spēcīgu, dinamisku, neatkarīgu žurnālistiku, kas var ziņot savai auditorijai par spīti valdības pūliņiem kontrolēt informāciju,” stāstīja Flajs.

Kad birojs Rīgā varētu tikt atvērts, kur tas atrastos un cik žurnālistu šeit varētu strādāt, pagaidām vēl nav precīzi zināms. Viss ir plānošanas procesā. Džeimijs Flajs Rīgā ir ticies gan ar valdības, gan mediju vides pārstāvjiem, lai vispirms saprastu noskaņojumu.

“Protams, mums ir šī dziļā vēsture, kad mēs atbalstījām Latvijas cilvēkus, kuri bija padomju okupācijā. Līdz ar to, es domāju, ka cilvēki saprot mūsu misiju. Pat tad, ja tagad mums ir daudz modernāka pieeja žurnālistikai, salīdzinot, kā tas bija pirms vairākiem gadu desmitiem. Un šeit arī saprot, cik bīstama ir situācija kaimiņos. Putina un Lukašenko režīma taktika, lai atņemtu cilvēkiem informācijas iespējas vai arī to izmantotu kā ieroci pret Latviju. Un visu šo iemeslu dēļ ideju Latvijā uzņēma ļoti labi.

Un mēs ar cerībām raugāmies uz nākamo soli – biroja atvēršanu,” stāstīja radio vadītājs.

Taču Latvija nebūs vienīgā, kur “Radio Brīvā Eiropa” vēlas atjaunot savu darbību. Jaunu biroju plāno arī Lietuvā.

“Tieši pirms ierašanās Latvijā, es pavadīju dažas dienas Viļņā un tikos ar turienes institūciju pārstāvjiem. Arī tur bija ļoti pozitīva attieksme. Ja mēs iesim uz priekšu ar biroju izveidošanu Baltijā, tad mēs varētu atvērt to arī Viļņā.

Jo ir liela nepieciešamība palīdzēt tieši baltkrievu žurnālistiem, kuri atrodas tur trimdā. Lai būtu vieta, kur viņi brīvi varētu strādāt. Mēs meklējam iespējas atvērt vairākus birojus reģionā,” norādīja Flajs.

“Radio Brīvā Eiropa” turpina raidīt 23 pasaules valstīs, kur ir problēmas ar objektīvas informācijas iegūšanu. Bieži vien riskējot ar dzīvību un brīvību, tajās strādā vietējie korespondenti. Radio galvenais birojs joprojām atrodas Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt