4. studija

Kāpēc dzīvot pirmajā stāvā ir finansiāli izdevīgāk, nekā piektajā?

4. studija

Saulkrastu novada jaunā identitāte.

Iegādājoties dzīvokli, jaunais īpašnieks iegādājies parodiju par radiatoriem.

Radiatoru nav, rēķins par apkuri ir – Vecumnieku novads neliekas ne zinis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Vecumnieku novadā nesen iegādātā dzīvokļa īpašnieks, ievācoties mājoklī, atklāja, ka tajā ir nogriezti apkures radiatori. Taču nama apsaimniekotājs samaksu par apkuri aprēķina pēc dzīvokļa platības, nevis pēc saņemtā siltuma, un problēmu nesaskata, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Andra dēls iegādājās dzīvokli Vecumniekos, par kuru bija uzkrājušies parādi, tos viņš nomaksāja, bet, ievācoties dzīvoklī, izrādījās, ka par apkuri jāmaksā pēc kvadrātmetriem, bet radiatori ir nogriezti un ir atstāts tikai pa vienai sekcijai katrā telpā.  Attiecīgi rēķins par apkuri krietni pārsniedza reāli saņemto siltumu.

Īpašnieks vēlējās šo jautājumu atrisināt Vecumnieku pārvaldes uzņēmumā SIA “Mūsu saimnieks”, kur viņu uzklausīja, tika atsūtīts speciālists, kurš situāciju apskatīja, novērtēja un nekas tālāk netika risināts, stāstīja Andris.

Nākamajā rēķinā atkal izmantota tā pati formula pēc kvadrātmetriem, “kas īsti nav godīgi pret iedzīvotājiem, jo tas patērētais siltums nav proporcionāls citām telpām”, pauda Andris.

"4. studija" pārliecinājās, ka, piemēram, Andra dēla trīsistabu dzīvoklī šobrīd ir četras radiatoru sekcijas, katrā istabā pa vienai, taču divistabu dzīvoklī - 34, bet rēķins par apkuri tiek aprēķināts vienādi, proti, pēc platības. Apsaimniekotājs apgalvo, ka situācija ir normāla, jo viss ir likuma robežās.

“Šī dzīvokļa īpašnieks ir noslēdzis ar mums līgumu, kurā ir norādīts apkures veids - centrālā apkure un, noslēdzot šo līgumu, viņam pretenziju nebija. Ne par apkures veidu, ne par radiatoru izvietojumu dzīvokļa īpašumā,” paziņoja SIA “Mūsu saimnieks” jurists Edgars Jansons.

Apsaimniekotājs, atsaucoties uz Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kā īpašnieks norēķinās par siltumu, norāda, ka apkures maksa tiek aprēķināta proporcionāli īpašuma kopējai platībai.

“Par radiatoru izvietojumu īpašumā ir atbildīgs tā īpašnieks. Ja radiatori ir kaut kā pārplānoti vai pārbūvēti bez būvniecības dokumentācijas, tad tā ir faktiski patvaļīgā būvniecība,” norādīja Jansons.

Andris stāstīja, ka apsaimniekotāji paziņoja, ka radiatorus esot “nogriezuši iepriekšējie saimnieki, kas ir diezgan maz ticams, ka saimnieki sev grieztu tos radiatorus nost, jo vienkārši samazinās siltuma padeve, un nekādu risinājumu nepiedāvā”.

Apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvis savukārt pauda, ka apsaimniekotāja pienākums nav “izmeklēt, kas ir šos radiatorus pārbūvējis, jo mums tehniskajā projektā ir tāds radiatoru skaits, kāds viņš ir, un mēs arī veicam aprēķinu”.

Apsaimniekotājs uzstāj, ka par īpašumu atbildīgs ir saimnieks, tātad - ja grib, lai uzstāda radiatorus ar vairākām sekcijām, bet izrakstīt rēķinu par siltumu, izmantojot citu aprēķinu sistēmu, nevar.

Dzīvokļa īpašnieks vēlētos, lai apsaimniekotājs pieliktu atpakaļ radiatorus tādā apjomā, kā tiem jābūt, un tad arī maksājums būtu līdzvērtīgs ar kaimiņiem, vai arī - lai pie ievada katrā dzīvoklī tiktu uzstādīti siltuma skaitītāji. Apsaimniekotājs atzīst, ka siltuma skaitītāju uzstādīšanu ir iespējama, taču par to jālemj visiem dzīvokļu īpašniekiem, tāpat kā par jautājumu, lai 4. dzīvokļa īpašniekam aprēķinātu citu apkures maksu, ņemot par pamatu, ka dzīvoklī ir krietni mazāk radiatoru.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti