Panorāma

Mūžīgie bērni: vecāki vēlas pilnvērtīgāku atbalstu

Panorāma

Panorāma

Radiācija Latvijā nav paaugstināta

Radiācijas līmenis Latvijā ir paaugstināts niecīgā līmenī

Jāņu brīvdienās radiācijas monitoringa stacija Zviedrijā izplatījusi informāciju par paaugstinātu radiācijas līmeni. Latvijas Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs uzsver, ka paaugstinātais radiācijas līmenis ir niecīgs un nerada riskus vai apdraudējumu cilvēku veselībai.

Latvijai tāpat kā citām dalībvalstīm būs jāsniedz ziņas Starptautiskajai Atomenerģijas aģentūrai par to, vai bijušas kādas avārijas un jāiesūta dati par konstatētajiem mērījumiem.

“Monitoringa stacijas ir dažāda veida – jutīgākas iekārtas un mazāk jutīgas. Šī konkrētā iekārta ir vispārējās kodolizmēģinājumu aizliegumu organizācijas tīklā stacija. Tādas stacijas ir 80 tieši attiecībā uz radiāciju kopumā pa visu pasauli. Viņas labāk var uztvert šīs radiācijas lietas. Mūsu stacija neuzrādīja šo paaugstināto līmeni.

Šis konkrētais gadījums neapdraud ne cilvēkus, ne vidi. Nav jāsatraucas cilvēkiem,” skaidroja Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra direktore Dace Šatrovska.

Baltijas jūras reģionā fiksētais paaugstinātais radiācijas līmenis nevarētu būt saistīts ar uzņēmumu "Rīgas siltums", jo tādas radioaktīvās vielas, kā jūrā konstatētās, nerodas uzņēmuma šķeldas dedzināšanas rezultātā iegūtajos pelnos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti