Panorāma

Skaļās lasīšanas sacensības

Panorāma

Bērna slimības laikā vecākus aicina strādāt attālināti

Ja nav OCTA, «radara sods» 350 eiro!

Radari šogad pieķēruši jau vairāk nekā 1000 auto bez OCTA; sods – 350 eiro

Šogad jau vairāk nekā 1000 auto īpašnieku līdz ar fotoradara sodu par atļautā ātruma pārsniegšanu saņēmuši 350 eiro lielu sodu par to, ka auto ir beigusies obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA).

Pārāk ātra braukšana vadītājiem var nozīmēt ne tikai sodu par ātru braukšanu. Ja nav apskate vai OCTA, būs sods arī par to. Kopš spēkā ir jaunais Administratīvās atbildības likums, sods tiek piemērots par katru pārkāpumu atsevišķi, līdz ar to par ātru braucienu bez polises un apskates var nākties šķirties pat no 425 eiro.  

Vadītāji “iekrīt” par ātrumu. Caurskatot ar pārvietojamo vai stacionāro radaru pieķertos, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pārbauda arī to, vai izieta tehniskā apskate un iegādāta OCTA polise.

Tālāk informāciju nosūta uz policiju, kas pieņem lēmumu. Policijā skaidro, ka vienmēr piemēro mazāko iespējamo sodu.

“Sods tiek piemērots konkrētā panta sankcijas ietvaros vienmēr tikai minimālais. Tos saņem īpašnieks un tikai minimālo,” skaidroja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.

Sods par ātruma pārsniegšanu sākas no 20 eiro. Minimālais sods par neizietu tehnisko apskati ir 55 eiro, bet par braukšanu bez OCTA polises – 350 eiro. 

Tā kā kopš 1.jūlija soda par katru pārkāpumu atsevišķi, jārēķinās ar lielām soda naudām.

Ja sodu nenomaksā 30 dienu laikā, tā piedziņa nonāk zvērinātu tiesu izpildītāju rokās.

Pērn, pateicoties radaru rādījumiem, vairāk nekā 3000 autovadītāju saņēma sodu par to, ka auto nav iegādāta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Šogad tādi jau ir 1061.

Par to, ka auto piedalās ceļu satiksmē bez derīgas tehniskās apskates, pērn sodīts pusotrs tūkstotis autovadītāju, šogad - 673.

Arī Ceļu policijas auto, kas aprīkots ar kameru, kas fiksē notiekošo 360 grādu leņķī, nepilna gada laikā fiksējis vēl vairākus tūkstošus auto, kas satiksmē piedalās ar neapdrošinātu auto.

“Uz šo brīdi šis skaitlis ir graujošs! Kopumā 4600 vadītāju,” informēja Juris Jančevskis.  

Arī CSDD pārstāve Ieva Bērziņa atzina, ka “tas ir uztraucoši, ka cilvēki brauc, zinot, ka ir radari, bet regulāri pārkāpj ātrumu. Tā bezatbildība sit augstu vilni!”

“Vai mēs ceļam augšā sodus, vai vairāk kontrolējam, bet izsūtīto sodu apjoms ir ļoti liels,” piebilda Bērziņa.

Savukārt CSDD e-pakalpojuma lietotāji, veicot īpašu atzīmi, atgādinājumu, ka drīz beigsies apskate vai polise, saņem automātiski.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti