Sadaļas Sadaļas

Panorāma

V. Ķirsis: «Rīgas kartes» atlikušās daļas Rīgai nav jāpērk

Panorāma

Panorāma

QR biļetes «Rīgas satiksmei» radīs «Latvijas attīstībai» ziedotāja firma

QR koda biļetes «Rīgas satiksmei» izstrādās «Latvijas attīstībai» ziedotāja firma

Pavasarī "Rīgas satiksmes" transporta biļeti varēs iegādāties lietotnē telefonā, sola uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa. Tikko kā noslēdzies iepirkums par jaunā pakalpojuma izstrādi. Uzvarējis dārgākais piedāvājums, turklāt pretendenta īpašnieks ir viens no lielākajiem partijas "Latvijas attīstībai" ziedotājiem Uldis Mierkalns. Innusa ir pārliecināta, ka iepirkums noritējis korekti.

ĪSUMĀ:

  • Drīzumā transporta biļeti jebkurš varēs iegādāties caur lietotni mobilajā telefonā.
  • Ieviest QR koda biļetes pieteicās trīs uzņēmumi; vēl cits centās apturēt iepirkumu.
  • Par uzvarētāju atzīts dārgākais piedāvājums – SIA "Catchsmart".
  • Tas pieder Uldim Mierkalnam, kas ir viens no lielākajiem ziedotājiem "Latvijas attīstībai".
  • Iepirkums noticis brīdī, kad Rīgu vadīja pagaidu administrācija.
  • Pilsētas izpilddirektore un "Rīgas satiksmes" uzraugs bija "Latvijas attīstībai" biedre Iveta Zalpētere. 
  • Noliedz, ka Mierkalna saistība ar partiju jebkādā veidā devusi priekšrocības konkursā.
  • Zalpētere norādīja, ka nekādā veidā iepirkumā nav iesaistījusies.
  • Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis atzīst šaubu ēnu.

Lai gan "Rīgas satiksmes'' biļešu sistēma tikusi daudz kritizēta kā dārga un novecojusi, uzņēmums vismaz tuvākajā laikā to turpinās lietot. Turklāt drīzumā norēķinu sistēmu plānots paplašināt, lai transporta biļeti jebkurš varētu iegādāties caur lietotni mobilajā telefonā.

"Rīgas satiksme" transportlīdzekļos izvietos QR kodus. Ja biļete nopirkta telefonā, kods ar telefona kameru būs jānoskenē. Tādā veidā biļete tiks validēta.

Ieviest QR koda biļetes pieteicās trīs uzņēmumi. "Rīgas satiksme" norādīja, ka SIA "Ritmika" neesot atbildis konkursa prasībām naudas atmazgāšanas novēršanas jomā. Savukārt SIA "Mikrokods" kopā ar somu partneri piedāvājis izveidot jaunu tieši QR kodu biļetēm paredzētu sistēmu, kas nebūtu "Rīgas satiksmes" īpašumā.

"Ņemot vērā "Rīgas satiksmes" visu iepriekšējo vēsturi un pieredzi, mēs tieši vēlējāmies pretējo – produktu, kas ir "Rīgas satiksmes" īpašums un par kuru mums nebūtu jāmaksā kādai trešajai personai nezināmi ilgu laiku nezināmi lielas komisijas," skaidroja Innusa.

Konkursā vēlējās piedalīties arī programmēšanas uzņēmums SIA "Midis", kas tiesas ceļā centās iepirkumu apturēt, lai tiktu grozītas pretendentu pieredzes prasības.

Lai gan tiesvedība turpinās, iepirkumu apturēt tiesa atteica. Līdz ar to par uzvarētāju atzīts dārgākais piedāvājums – SIA "Catchsmart", kas par darbu prasa gandrīz 200 000 eiro.

Kompānija pieder uzņēmējam Uldim Mierkalnam. Viņš ir viens no lielākajiem partijas "Latvijas attīstībai" ziedotājiem. Pēdējos trīs gados Mierkalns "Latvijas attīstībai" ziedojis aptuveni 42 000 eiro.

Iepirkums noticis brīdī, kad Rīgu vadīja pagaidu administrācija, kas par pilsētas izpilddirektori un līdz ar to arī "Rīgas satiksmes" uzraugu iecēla "Latvijas attīstībai" biedri Ivetu Zalpēteri.

Gan "Catchsmart", gan “Rīgas satiksme” noliedz, ka Mierkalna saistība ar partiju jebkādā veidā devusi priekšrocības konkursā.

"Mēs tā nedarām, un, otrkārt, nav nekādu prasību, kas būtu atkarīgas no kādām nesaprotamām, ar darba uzdevumu nesaistītām lietām," teica Innusa.

Arī pati Zalpētere Latvijas Televīzijai norādīja, ka nekādā veidā iepirkumā iesaistījusies nav, turklāt Mierkalnu viņa nepazīstot.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") gan šaubu ēnu atzīst.

"Bet tieši tāpēc viņa šeit vairs nestrādā, un mēs meklējam jaunu izpilddirektoru, un es gribētu cerēt, ka tā ir pagātne. Bet par pašu QR kodu – es uzskatu, ka šis virziens ir ļoti labs, jo tas dos alternatīvu iespēju norēķināties ārpus e-talonu sistēmas, kas Rīgai un "Rīgas satiksmei" izmaksās lētāk," teica Ķirsis.

Šobrīd "Rīgas satiksme" gatavojas slēgt līgumu ar "Catchsmart", kam QR koda biļešu izstrādei būs doti trīs mēneši. Līdz ar to iespēja iegādāties telefonā biļeti braukšani "Rīgas satiksmes" transportlīdzeklī varētu parādīties martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt