PVD uz robežas atklāj šaurībā un bezgaisā pārvadātus kaķus un suņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pagājušās nedēļas nogalē robežkontroles punktā “Pāternieki” Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) robežinspektori konstatējuši divus pārkāpumus dzīvnieku pārvadājumos, informēja dienestā.

Robežinspektori atpakaļ uz Minsku Baltkrievijā nosūtīja divus sūtījumus – vienu ar 16 suņiem un otru ar 7 kaķiem, jo pārbaudes laikā atklājās, ka dzīvnieki tiek pārvadāti nepiemērotos apstākļos – šaurībā un bezgaisā. Aprēķinot laiku, kāds dzīvniekiem vēl jāpavada ceļā līdz tie nonāks galamērķī Polijā, PVD nolēma dzīvniekus sūtīt atpakaļ uz Minsku.

PVD norādīja, ka pēdējā laikā suņu un kaķu importa pārvadājumu skaits pieaug, jo dzīvniekus, kurus agrāk uz robežas, izvairoties no dažādu formalitāšu kārtošanas un nodevu maksāšanas, uzrādīja kā lolojumdzīvniekus, tagad pandēmijas diktēto ceļošanas ierobežojumu dēļ  robežkontrolei uzrāda kā komercpārvadājumus. 

Ceļotājus un to lolojumdzīvniekus uz robežas pārbauda muita, savukārt PVD uz robežas kontrolē mājas (istabas) dzīvnieku komercpārvadājumus, tas ir – dzīvnieku skaits sūtījumā pārsniedz piecus, tie ir iegādāti reģistrētā audzētavā, tiem ir veterinārais sertifikāts un citi pavaddokumenti, un pārvadājumu veic reģistrēts dzīvnieku pārvadātājs.

PVD atgādina – gan tad, ja suns vai kaķis ieceļo Eiropas Savienībā kopā ar savu īpašnieku, gan tad, ja dzīvnieks ir komerciāls sūtījums, kuru ieved dzīvnieku pārvadātājs, ir jāievēro dzīvnieku labturības prasības pārvadāšanas laikā, nepieļaujot dzīvnieku savainošanos. Sprostiem jābūt pietiekami lieliem, lai dzīvnieks var gan piecelties kājās, gan apgriezties, tiem ir jābūt nostiprinātiem, vienā sprostā nedrīkst būt vairāki dzīvnieki, jābūt nodrošinātai pietiekamai ventilācijai, barībai un ūdenim.  

2020. gadā PVD robežinspektori ir pārbaudījuši vairāk nekā 2200 šādus sūtījumus un vairāk nekā 20 gadījumos pieņemts lēmums dzīvniekus sūtīt atpakaļ.

Visbiežāk dzīvnieki tiek nosūtīti atpakaļ, jo nav bijuši identificējami (nebija mikroshēmas), nav bijuši  atbilstoši veterinārie sertifikāti, kā arī vairākos gadījumos tika konstatēti pārkāpumi saistībā ar dzīvnieku labturību pārvadāšanas laikā – nenostiprināti sprosti un nepietiekama ventilācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti