Labrīt

Nīderlandes kompānija radījusi robotu demences slimnieku aprūpei

Labrīt

Izcilības balvu kultūrā saņem Elīna Garanča, Anna Laudere un Imants Lancmanis

Māris Balodis: PVD domās par prasību pastiprināšanu ēdinātājiem

PVD šefs Balodis: Iespējams, jāpārskata minimālas izglītības prasības darbiniekiem ēdināšanas uzņēmumos

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pēdējā laikā konstatēja vairākus pārkāpumus ēdināšanas uzņēmumos un pieļauj, ka būtu jāpalielina minimālās izglītības prasības pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu darbiniekiem, intervijā Latvijas Radio atzina PVD vadītājs Māris Balodis.

Balodis norādīja, ka pēdējā laikā saslimšanas gadījumi, ko izraisīja pārtika, vairāk nonāk sabiedrības uzmanības lokā, iepriekš lielāku sabiedrības daļu tas mazāk interesēja.

Pēc vairākiem saslimšanas gadījumiem no 1. oktobra līdz 8. novembrim PVD pārbaudīja vairākus pārtikas aprites uzņēmumus,  un 40% uzņēmumu higiēnas prasības tika pārkāptas attiecībā uz iekārtu, inventāra, trauku tīrību, 35% konstatētas neatbilstības paškontroles sistēmai, kas ir būtiska uzņēmumiem, kuri apkalpo lielu cilvēku skaitu, 25% gadījumu konstatēta neefektīva tīrīšana un dezinfekcija.

Balodis norādīja, konstatēts arī, ka darbinieku zināšanas par higiēnas prasībām ir neatbilstošas.

PVD sagatavoja ieteikumus uzlabojumiem, pieļaujot, ka valdības noteikumos būtu jāpastiprina prasības par minimālo izglītības līmeni pārtikas apritē iesaistītajiem.  

Balodis arī sacīja, ka ir jāstrādā pie paškontroles sistēmas uzlabošanas uzņēmumos un uzņēmumu organizācijām jāizstrādā pie labas higiēnas prakses vadlīnijām.  

KONTEKSTS:

Šonedēļ Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki, kuri ēduši "Baltic Restaurants" pusdienu restorānā, kas atradies uzņēmuma "Lauma Fabrics" teritorijā. Šomēnes ar akūtu zarnu infekciju saslima vairāk nekā 60 bērni Smiltenes vidusskolā.

Oktobra sākumā vēdera infekcija tika konstatēta apmēram 50 universālveikala "Stockmann" darbiniekiem. PVD nevienā no universālveikalā darbinieku ēdināšanas blokā ņemto pārtikas paraugu un nomazgājumu laboratoriskajiem izmeklējumiem nav konstatējis piesārņotājus, taču pārbaudē atklāti atsevišķi vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumi.

Bet, sākoties jaunajam mācību gadam, piecos Siguldas bērnudārzos bērniem un darbiniekiem konstatēti zarnu infekcijas simptomi. Šajos bērnudārzos ēdinātājs bija "Baltic Restaurants Latvia", kurā, kā secināja PVD nebija ievērotas personīgās higiēnas prasības. Meklējot smago E.Coli saslimšanas gadījumu cēloņus, izdevies atklāt arī salmonelozes uzliesmojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti