PVD redzeslokā nonāk cirka izrādes ar savvaļas dzīvniekiem

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) redzeslokā jau nonākuši vairāki gadījumi, kad cirkā izmantoti savvaļas dzīvnieki.

PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa par savvaļas dzīvniekiem cirkū
00:00 / 00:22
Lejuplādēt
Tajā skaitā kļuvis zināms arī par kādu izrādi Saldū, kura vēl tikai notiks jaunnedēļ. Pagājis ir tieši mēnesis kopš spēkā stājušies grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā. Līdz ar to Latvijā jau mēnesi ir aizliegts izrādīt savvaļas dzīvniekus. Par jūras lauvu izrādīšanu un izmantošanu cirka izrādē Dobelē brīdinājums piemērots uzņēmumam „Silver Show Management”. Salīdzinoši maigs sods šajā lietā piemērots, jo tas izrāžu organizētājam bijis pirmais šāda veida pārkāpums.

Taču dienests uzzinājis arī, ka tas pats uzņēmums iekļāvis savvaļas dzīvniekus arī augusta sākumā Liepājā notikušā izrādē. Lēmums par sodu šajā gadījumā vēl nav pieņemts.

„Šiem organizētājiem ir jārēķinās ar normatīvajiem aktiem, kas ir spēkā. Viņš arī tika informēts, ka šādi grozījumi būs. Ir mums informācija, ka būs vēl Saldū šāda cirka izrāde,” skaidro Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

“Pašreiz uz šo mirkli vairāk mēs nezinām. Bet šīs izrādes turpinās. Izrādes jau kā tādas organizēt nav aizliegts. Tikai nedrīkst izmantot šos dzīvniekus. Mums ir jāpārliecinās par to, ka šie dzīvnieki netiek izmantoti izrādēs. Tātad [pārbaudes] ir izrāžu laikā. Mēs varam pārbaudīt arī vispārīgās dzīvnieku turēšanas prasības, to mēs varam pārbaudīt ārpus izrāžu laika. Bet likums nosaka, ka nedrīkst izmantot un izrādīt. Šajā gadījumā tas ir tieši pasākumu laiks,” norāda Riekstiņa.

Ziņots, ka Saeima 15.jūnijā, atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti