PVD konstatējis atsevišķas neatbilstības bērnudārzos Ogrē un Ikšķilē

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis atsevišķas neatbilstības pārbaudītajos ēdināšanas blokos pirmsskolas izglītības iestādēs Ogrē un Ikšķilē, informēja dienestā.

PVD pārstāve Ilze Meistere norādīja, ka ņemot vērā saslimšanas gadījumus Siguldā, bērnu vecāki arī citviet Latvijā pievērš pastiprinātu uzmanību savu bērnu veselībai, kā arī aktīvāk aicina dienestu pārliecināties, ka ēdināšana izglītības iestādēs atbilst higiēnas prasībām un ir droša.

"Izvērtējot risku izglītojamo veselībai, kā arī patērētāju sniegto informāciju, PVD vakar ir pārbaudījis piecu Ogres un divu Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas bloku darbu.

Pārbaudēs konstatētas atsevišķas neatbilstības un ir uzdoti termiņi to novēršanai. Ir paņemti arī paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem," teica dienesta pārstāve.

Meistere gan atzīmēja, ka šobrīd nedz Ogres, nedz Ikšķiles izglītības iestāžu ēdināšanas bloku pārbaudes netiek saistītas ar saslimšanas gadījumiem Siguldā.

PVD Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis
00:00 / 00:53
Lejuplādēt
PVD pārstāve atzina, ka dienesta inspektori pašlaik ir mobilizēti pastiprinātām pārbaudēm Siguldas izglītības iestādēs. Pārējie inspektori turpina darbu, dodoties uz plānveida pārbaudēm, kā arī pārbaudot saņemtās sūdzības, kuru apjoms, ņemot vērā sabiedrībā valdošo satraukumu, ir pieaudzis.

 

"Līdz ar to var teikt, ka šobrīd jau tiek veiktas pastiprinātas izglītības iestāžu ēdinātāju pārbaudes visā Latvijā," sacīja Meistere.

PVD ir reģistrēti 1656 uzņēmumi, kas nodrošina sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus Latvijas izglītības iestādēs. Tie ir augsta riska objekti, kas, salīdzinot ar citiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, tiek pārbaudīti biežāk – vismaz trīs reizes gadā katrs, bet uzņēmumi, par kuriem saņemtas sūdzības, – vēl biežāk. 

"Jāpiebilst, ka, dodoties uz uzņēmumu, inspektori pārbauda ne tikai to, vai uzņēmumi savā darbībā ievēro higiēnas prasības, bet arī kontrolē izglītības iestāžu audzēkņiem noteiktās uztura normas, kā arī pārtikas produktu piegāžu atbilstību zaļā publiskā iepirkuma prasībām," piebilda Meistere.

Šā gada 1. pusgadā PVD iepriekš minētajos uzņēmumos ir veicis 2 165 pārbaudes.

KONTEKSTS:

Līdz otrdienai, 17. septembrim, zarnu infekcijas simptomi atklāti 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem. Infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta trim saslimušajiem bērniem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt