PVD konstatē toksisku vielu «Lat Eko Food» ražotajos augļu biezeņos

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina nelietot uzturā vairākus SIA "Lat Eko Food" ražotos augļu biezeņus, tostarp zīdaiņiem paredzētus, jo, veicot oficiālo kontroli, produktos laboratoriski konstatēta toksiska viela mikotoksīns – patulīns, kura koncentrācija pārsniedz maksimāli pieļaujamo līmeni, informē PVD.

 

Produkti, kuros konstatēts piesārņojums

 

 

Nosaukums

 

Partija

 

Iepakojuma svars

 

Derīguma termiņš

Ābolu un melleņu biezenis BIO, stikla traukā

A1002

190g

08.04.2021.

Ābolu un melleņu biezenis BIO, stikla traukā

A1035

190g

30.04.2021.

Ābolu biezenis, stikla traukā

A1018

190g

17.04.2021.

Ābolu un plūmju biezenis BIO, stikla traukā

B964

190g

30.04.2021.

Ābolu un plūmju biezenis BIO, stikla traukā

B948

190g

17.04.2021.

Ābolu un bumbieru biezenis, stikla traukā

B876

190g

04.03.2021.

Ābolu, bumbieru biezsula BIO, stikla traukā

A959

260g

11.03.2021.

Ābolu, banānu, žāvētu plūmju biezenis ar cepumiem zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma, stāvpakā

A995

110g

03.10.2020.

BIO ābolu un melleņu biezenis "Rūdolfs" zīdaiņiem no 4 mēnešu vecuma, stikla traukā

A947

190g

04.03.2021.

Uzņēmumam uzdots piesārņoto produktu partijas atsaukt no tirdzniecības. Šobrīd uzņēmumā pārbaudi veic PVD eksperti.

Uzņēmums: produkti izņemti no tirdzniecības jau pagājušajā nedēļā

Uzņēmuma "Lat Eko Food" produkti ar iespējamu paaugstinātu patulīna līmeni izņemti no tirdzniecības jau pagājušajā nedēļā vai arī daļa no tiem nemaz nav nonākuši ārpus noliktavas, aģentūra LETA teica "Lat Eko Food" valdes priekšsēdētaja Egija Martinsone.

Viņa uzsvēra, ka tirdzniecībā bija nonākusi neliela atsevišķu partiju produkcija. Lielākā daļa produktu partiju, kurus Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) lūdzis atsaukt no tirdzniecības, nav atstājušas uzņēmuma noliktavas un līdz ar to arī nav nonākušas tirdzniecībā.

"Mēs ražojot konstatējām šādu problēmu, produkti atrodas pie mums noliktavās un nav nonākuši tirdzniecībā," viņa teica.

Martinsone uzsvēra, ka no PVD minētajiem produktiem, kuri bija pieejami tirdzniecībā, ir bioloģisks ābolu un plūmju biezenis (partija - B948), kura derīguma termiņš ir 2021.gada 30.aprīlis, bioloģiska ābolu, bumbieru biezsula (partijas numurs - A959), kuras derīguma termiņš ir 2021.gada 11.marts, kā arī bioloģisks ābolu un melleņu biezenis (partijas numurs - A947), kura derīguma termiņš ir 2021.gada 4.marts. Šie produkti drošības dēļ esot atsaukti no tirdzniecības.

"Šie produkti tikai nesen bija nonākuši veikalos un ir maza varbūtība, ka tie bija pieejami pārdošanā pircējiem," sacīja Martinsone.

Vienlaikus Martinsone uzsvēra, ka PVD veiktie analīžu rezultāti nesakrīt ar uzņēmuma rīcībā esošajiem.

"Mums ir strīdus jautājums ar laboratoriju. (..) PVD, pieņemot lēmumu [par paaugstinātu patulīna daudzumu], balstās uz vienas laboratorijas rezultātiem," sacīja Martinsone, norādot, ka plāno pārbaudīt attiecīgo produktu paraugus citās akreditētās laboratorijās ārpus Latvijas, lai pārliecinātos par PVD konstatēto patulīna līmeņa normu. Tālākā uzņēmuma rīcība būs atkarīga no šajās laboratorijās veikto analīžu rezultātiem.

Pēc viņas teiktā, attiecīgajos produktos laboratoriskajās analīzēs konstatētā patulīna līmenis atbilst pieļaujamai normai produkta lietošanai no trīs gadu vecuma, pavisam nedaudz pārsniedzot zīdaiņiem pieļaujamo normu un nevar radīt nopietnu veselības apdraudējumu. Līdz ar to, ja šie produkti arī būtu nonākuši pie kāda patērētāja, tie nebūtu veselībai bīstami.

Tāpat viņa teica, ka ražošanas procesā uzņēmums nav pieļāvis kļūdu. Patulīns ir dabīga viela, kas mēdzot veidoties augļos, piemēram, tiem nokrītot no koka un sasitoties. Tāpēc vienīgā iespēja, kādā veidā produkcijā varētu būt veidojies patulīna līmenis, ir izejviela. Lai arī uzņēmumā kvalitātes vadība ir nopietna un augstā līmenī, pēc šī precedenta uzņēmums nolēmis pastiprināt kontroli vēl vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti