Sadaļas Sadaļas

PVD konstatē pārkāpumus saistībā ar suņu ievešanu no Baltkrievijas un Krievijas

Veicot mājas (istabas) dzīvnieku sūtījumu kontroli uz robežas, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis gan viltotus pavaddokumentus, gan atklājis, ka tiek ievesti suņi ar nepieļaujami zemu trakumsērgas antivielu līmeni, informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Normatīvie akti nosaka, ka Eiropas Savienībā (ES) drīkst ievest tikai pret trakumsērgu vakcinētus mājas (istabas) dzīvniekus. Vakcinācijas dienā dzīvniekam jābūt vismaz 12 nedēļu vecam un ieceļot ES tas var 21 dienu pēc pēdējās potes saņemšanas.

Lai pārliecinātos par šīs prasības izpildi, PVD uz robežas, izlases veidā, paņēma no Baltkrievijas vestu suņu asins paraugus, lai pārliecinātos, ka dokumentos norādītā trakumsērgas vakcinācija veikta atbilstoši prasībām.

Veicot laboratorisko izmeklēšanu, atklājās, ka trijos no pieciem suņu asins paraugiem ir neatbilstoši zems antivielu līmenis.

PVD skaidroja, ka pareizi veiktas vakcinācijas un ievērotu termiņu gadījumā antivielu līmenim būtu jābūt vienādam vismaz ar 0.5 vai > 0.5 SV/ml, bet Baltkrievijas dzīvnieku asinīs tas bija vien 0,04 SV/ml, 0,13 SV/ml un 0,17 SV/ml.

Par konstatēto PVD ir informējis gan Baltkrievijas kompetento uzraudzības iestādi, gan paziņojis citu dalībvalstu uzraudzības dienestiem.

Suņi, kuriem konstatēts zems trakumsērgas antivielu līmenis tika ievesti saņēmējiem Vācijā, Polijā un Beļģijā.

Tāpat, veicot kontroles, PVD robežinspektoriem radās aizdomas par septiņu Krievijas kompetentās uzraudzības iestādes izsniegtu veterināro sertifikātu autentiskumu.

PVD robežinspektoru aizdomas apstiprinājās – seši no septiņiem sertifikātiem izrādījās viltojumi. Dzīvniekiem, kuriem izsniegti viltoti dokumenti, iebraukšana ES tika liegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt