PVD atklāj noliktavu ar vecu gaļu; tā piegādāta arī kādai Rīgas skolai

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA „Delfa” piederošajā noliktavā-saldētavā Rīgā, Mellužu ielā 13 – 11, konstatējis lielu apjomu - aptuveni desmit tonnas - pārmarķētus, kā arī neatbilstoši marķētus gaļas un zvejas produktus.

Daļa no produktiem ir nederīgi lietošanai uzturā, jo tiem ir beidzies derīguma termiņš, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Neatbilstoši marķētie produkti pieder diviem uzņēmumiem – pašai SIA "Delfa" un SIA "Fris-L", kas no SIA "Delfa" nomā noliktavas telpas.

Pārbaudē konstatēta SIA "Fris-L" piederoša pārmarķēta (ražotāja oriģinālais marķējums aizstāts ar citu marķējumu) aptuveni viena tonna saldētu produktu - putnu gaļa, laša fileja un cūkgaļa.

Cūkgaļai - apmēram 300 kilogramiem, derīguma termiņš beidzies jau pirms diviem mēnešiem – 2015. gada 16. septembrī, taču, pārmarķējot produktu, tas patvaļīgi pagarināts līdz 2016. gada februārim. Kā noskaidrojās pārbaudē, cūkgaļu pārmarķējusi SIA "Agro Trans A", pēc tam to piegādājot SIA "Fris-L".

Izmeklēšanā noskaidrots, ka SIA "Fris-L" veco cūkgaļu piegādājusi dažādiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tostarp uzņēmumam, kas nodrošina ēdināšanu Rīgas 54. vidusskolā.

Nekavējoties veikta pārbaude arī tur, kā rezultātā no aprites izņemti 65 kilogrami saldētās gaļas, kuru ēdinātājs vēl nebija paspējis izmantot ēdienu gatavošanā.

Arī citas SIA "Fris-L" piederošās produkcijas izplatīšana, kas konstatēta pārbaudē noliktavā, ir apturēta. PVD uzdevis SIA "Agro Trans A" atsaukt saldēto cūkgaļu no uzņēmumiem, kam tā piegādāta.

No apgrozības izņemta arī SIA "Delfa" piederoša produkcija – 760 kilogrami saldētu zvejas produktu ar beigušos derīguma termiņu, kā arī uz laiku līdz apstākļu noskaidrošanai apturēta teju septiņu tonnu saldētu nemarķētu vai neatbilstoši marķētu zvejas produktu un 240 garneļu konservu izplatīšana.

PVD norāda, ka par konstatētajiem pārkāpumiem pret uzņēmumiem ierosinātas administratīvās lietas, kuru laikā uzņēmumiem būs jāpierāda nemarķēto un pārmarķēto produktu izcelsme un derīgumu termiņu atbilstība ražotāju norādītajiem, kā arī jāiznīcina produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš.

Sods par marķēšanas prasību pārkāpumiem juridiskām personām ir līdz 700 eiro vai, ja gada laikā kopš soda piemērošana tiek pieļauti atkārtoti pārkāpumi, – līdz 4 000 eiro, informē PVD Informācijas analīzes un ātrās reaģēšanas daļas vadītājs Artis Melderis.

PVD pārstāvis Artis Melderis
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

Dienests atgādina, ka pārtikas uzņēmēju pienākums ir nodrošināt pārtikas izsekojamību, proti, visos aprites posmos ir jāsaglabā pārtikas marķējums, iepakojums un pavaddokumenti, lai nepieciešamības gadījumos attiecīgo preci varētu atsaukt vai izņemt no aprites.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti