PVD atklāj nelegālu aitas gaļas un konservu tirdzniecību

Pārbaudot vietnē "Facebook" publicētu sludinājumu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) biroju ēkā Sēlpils ielā, Rīgā, atklājis nelegālu aitas gaļas un gaļas subproduktu, kā arī gaļas konservu uzglabāšanu un izplatīšanu. 

Veicot kontrolpirkumu, inspektori konstatēja, ka konservi nav marķēti vai arī ir marķēti neatbilstoši prasībām, tādēļ nav iespējams pārliecināties par to izcelsmi, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Turklāt produktu izplatītājs SIA "Bauernhof" nemaz nedrīkst ne ražot, ne izplatīt citu uzņēmumu ražotus gaļas konservus, jo uzņēmums reģistrēts kā gaļas piegādātājs, kas var izplatīt vienīgi savā saimniecībā audzētu, atzītā kautuvē kautu dzīvnieku gaļu un darīt to tikai no savas saimniecības, norāda PVD.

Saldētā gaļa, saskaņā ar SIA "Bauernhof" skaidroto, iegūta no mājas apstākļos kautiem dzīvniekiem. Šādu gaļu drīkst lietot pašpatēriņam, taču ne izplatīt patērētājiem. 

Pārbaudes laikā izņemtas 392 konservu kārbas ar sautētu jēra gaļu, 21 kārba ar gaļas subproduktiem, 55 kilogrami saldēta aitu gaļa un 10 aitu galvas. Uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Tāpat PVD pārbaudījis divus sludinājumu portālā "ss.lv" publicētus piedāvājumus Liepājā no privātpersonām iegādāties medījumu gaļas konservus un kūpinājumus. Arī šajos gadījumos konstatēta neatļauta iesaistīšanās pārtikas apritē, uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietās.

PVD norāda, ka dienests aizvien biežāk saņem informāciju par, iespējams, nelegālu pārtikas, kā arī veterināro zāļu, uztura bagātinātāju tirdzniecību internetā. Patērētāji kļūst aizvien zinošāki, tādēļ nereti, pirms iegādāties kaut ko no nezināmām personām internetā, vēršas PVD, lai noskaidrotu, piemēram, vai uztura bagātinātājs ir reģistrēts vai arī informē dienestu, ja tiem ir aizdomas par piedāvāto produktu drošumu.

Sludinājumiem seko līdzi arī legālie pārtikas un citu produktu ražotāji un izplatītāji un par godīgu konkurenci kropļojošiem un ēnu ekonomiku veicinošiem gadījumiem ziņo dienestam.

PVD atgādina, ka iesaistoties pārtikas apritē, tas ir – uzsākot ražot, uzglabāt vai tirgot pārtikas produktus, ir obligāti jāreģistrējas PVD. Reģistrācija notiek piecu darba dienu laikā un ir bez maksas.

Savukārt patērētājiem PVD iesaka  - pirms iegādāties pārtikas preces internetā – sludinājumu portālos vai sociālajos tīklos, vispirms jāpārbauda, vai preces pārdevējs ir reģistrējies PVD. To var izdarīt PVD tīmekļa vietnē "www.pvd.gov.lv" sadaļā “Reģistri”. Ja uzņēmums vai persona nav atrodama PVD uzņēmumu reģistrā, tā preces tirgo nelegāli un tās iegādāties nav droši.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti