Rīta Panorāma

Zaļais iepirkums kļūst arvien populārāks

Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Telefonintervija ar Māri Balodi

PVD: Āfrikas cūku mēris mežacūkām turpina izplatīties

Lai gan pašlaik nav konstatēti jauni gadījumi, kad ar Āfrikas cūku mēri būtu saslimušas mājas cūkas, tomēr meža cūku populācijā slimība turpina izplatīties, un par sērgas ierobežošanu runāt ir pāragri, LTV raidījumā „Rīta Panorāma” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis. 

Viņš pastāstīja, ka pašlaik jaunās vietās saimniecībās slimība nav konstatēta, bet jauni slimības uzliesmojumi mežacūku populācijā notiek un notiks, piemēram, jauni meža cūku saslimšanas gadījumi reģistrēti Igaunijā, 25 kilometru attālumā no Latvijas robežas.

Pašlaik slimības skartajās teritorijās meža cūku medības notiek intensīvāk nekā ikdienā, bet „haotiska intensīva šaušana nenotiek”, un PVD skatās uz citiem veidiem meža cūku populācijas ierobežošanai, piemēram, pārtraukt ziemas piebarošanu.

Līdz šim Āfrikas cūku mēris konstatēts 21 mājas cūku novietnē, kā arī 90 meža cūkām.

Jau ziņots, ka Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas. Visās Āfrikas cūku mēra skartajās teritorijās cūkas iznīcinās saimniecībās, kuras nepilda biodrošības prasības. Cietušās saimniecības saņems kompensācijas. Plānots arī, ka no slimības skartajām zonām drīzumā drīkstēs izvest veselu dzīvnieku cūkgaļu, ievērojot vairākus nosacījumus. Šo gaļu varēs tirgot tikai Latvijas teritorijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti