Putinam pietuvinātajam Latvijas pilsonim Avenam atņem Triju Zvaigžņu ordeni

Ordeņu kapituls ārkārtas sēdē 1. martā nolēma atņemt augstāko Latvijas valsts apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni Vladimiram Putinam pietuvinātajam Krievijas miljardierim un Latvijas pilsonim Pjotram Avenam, informēja Ordeņu kapituls.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte uzsver: "Ar Triju Zvaigžņu ordeni – visaugstāko valsts apbalvojumu – apbalvo par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā. Latvijas nacionālajās interesēs ir miers un drošība Eiropā. Krievijas karš pret Ukrainu ir starptautisko tiesību pārkāpums, noziegums pret ukraiņu tautu.

Pjotrs Avens nav norobežojies no Putina režīma izraisītā kara.

Tas nozīmē atbalstu Krievijas agresijai un nav savienojams ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu un apbalvotas personas statusu, to nevar atsvērt iepriekšējie personas nopelni."

Ordeņu kapitula lēmums pieņemts saskaņā ar Valsts apbalvojumu likuma 48. panta pirmās daļas 2. punktu, kurā ir teikts, ka Ordeņu kapituls pieņem lēmumu par valsts apbalvojuma atņemšanu, ja persona ir izdarījusi apkaunojošu nodarījumu, kas nebija zināms Ordeņu kapitulam apbalvojuma piešķiršanas laikā un kas nav savienojams ar apbalvotas personas statusu.

Tāpat ārkārtas sēdē Rīgas pilī nolemts par savas valsts un zemes nelokāmu aizsargāšanu apbalvot Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski ar Viestura ordeņa pirmo šķiru.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norādīja: "Viestura ordenis – Latvijas valsts augstākais apbalvojums – piešķirts Ukrainas prezidentam, godinot Volodimira Zelenska personisko drosmi un līderību cīņā par Eiropas kopējo vērtību aizsardzību, vadot visas ukraiņu tautas varonīgo cīņu pret Krievijas agresiju."

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (“Konservatīvie”) izteicies, ka ministrija meklējot risinājumus, lai atņemtu Latvijas pilsonību Avenam. Avens jau paziņojis, ka plāno apstrīdēt noteiktās sankcijas.

KONTEKSTS:

Spēkā stājušās Eiropas Savienības (ES) papildu sankcijas pret Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātām amatpersonām, oligarhiem un propagandistiem. Bloka "melnais saraksts" papildināts ar 26 fiziskām personām un sankcijām pakļauto cilvēku skaits pieaudzis līdz 696.

Starp šīm personām ir ar Latviju saistītais miljardieris Pjotrs Avens, kompāniju "Rosņeftj" un "Transņeftj" vadītāji, vicepremjers, satiksmes un būvniecības ministri. Sankcijas noteiktas arī Putina preses sekretāram Dmitrijam Peskovam un vairākiem Kremļa propagandistiem. Avens jau paziņojis, ka apstrīdēs "viltīgās un nepamatotās" ES sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti