Panorāma

KNAB kratīšana VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs»

Panorāma

Latvijā ieradies NATO spēku virspavēlnieks Eiropā

Partiju popularitāte martā

Pusgadu pirms Saeimas vēlēšanām neizlēmušo vēlētāju kļūst vairāk

Līdz Saeimas vēlēšanām atlicis pusgads. Saskaņā ar SKDS marta aptauju, kas veikta pēc LTV pasūtījuma, politisko partiju reitingi vairumam partiju nedaudz kritušies, bet pieaug neizlēmušo vēlētāju īpatsvars.

Ja vēlēšanas notiktu rīt, par partiju “Saskaņa” balsotu 20,4% balsstiesīgo, par Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) 13,9%, Nacionālo apvienību – 6,3%, “Vienotību” – 4,9%, Jauno konservatīvo partiju – 3,6%.

Pārējās partijas atbalsta mazāk nekā 2% vēlētāju, to vidū mazākās, nesen veidotās partijas un pavisam jaunās apvienības. Tā par “KPV LV” būtu gatavi balsot 1,9% pataujāto, par Latvijas Reģionu apvienību – 1,6%, bet par “Kustību “Par!””- 1,2%.

Redzams, ka par 30% vēlētāju balsu partijas vēl var cīnīties – tik balsstiesīgo vēl nezina, par ko balsotu.

Savukārt 12,9% atbildējuši, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnešu datiem vairākums partiju piedzīvojušas nelielu popularitātes kritumu. Pieaugums ir tikai “Vienotībai” un Latvijas Krievu savienībai. Iespējams, ka Krievu savienības nelielo popularitātes pieaugumu var saistīt ar Tatjanas Ždanokas paziņojumu par kandidēšanu un protestiem pret pāreju uz mācībām valsts valodā.

Un, ja neizlēmušo balsis sadalītu tieši proporcionāli jau izlēmušo balsīm, aina joprojām paliek nemainīga: 5% barjeru pārvarētu piecas partijas. Tādā gadījumā “Saskaņa” saņemtu 35,7% vēlētāju atbalstu, ZZS – 24,3%, Nacionālā apvienība – 11,1%, “Vienotība” – 8,5%, bet Jaunā konservatīvā partija – 6,4% atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti