Dienas ziņas

EP komisārs N.Muižnieks nebrauks uz Krieviju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gulbenē 75 šuvējas pusgada laika nav atradušas darbu

Pusgadu pēc uzņēmuma bankrota Gulbenē 75 šuvējas aizvien bez darba

Gulbenē joprojām darbu nav izdevies atrast 75 aprīlī bankrotējušā vācu šūšanas uzņēmuma "Nienhaus & Lotz Lettland” darbiniecēm. 40 no 170 bez darba palikušajām sievietēm strādā jaunajā šūšanas uzņēmumā "Nemo", kur pagaidām paplašināšanās nav plānota. 

Bijušā uzņēmuma "Nienhaus & Lotz Lettland" šuvējas vēl joprojām nav saņēmušas iepriekšējā darbavietā neizmaksātās algas. Tāpat vēl nav rīkota bankrotējušā uzņēmuma šūšanas iekārtu un citas tehnikas izsole. Tā plānota līdz decembra sākumam. Jaunajā uzņēmumā "Nemo" šīs iekārtas vairs nebūs nepieciešamas, jo iegādātas jaunas.

Piesaistīt jaunus uzņēmējus novadā nav viegli. Ievērots, ka, ja pamatražotne atrodas Rīgā, tad uzņēmēji nevēlas uzsākt darbību 180 kilometru attālajā Gulbenē, kaut gan ražošanai piemērojamu telpu Gulbenē pietiekot un arī īres maksa esot zemāka nekā lielajās pilsētās.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Gulbenes filiālē šo gadu Gulbenes novadā sauc par ārkārtēju.

170 cilvēki darbu zaudēja, bankrotējot šūšanas uzņēmumam, 11 cilvēki kļuva par bezdarbniekiem, reorganizējot novada lauku skolas, un pavisam nesen šim skaitam vēl piepulcējās kāda darbību pārtraukuša veikala darbinieki.

Lielais bezdarbnieku skaits novadā ir arī iemesls tam, kāpēc lielākā daļa potenciālo darba devēju piedāvā tikai minimālo algu. Šobrīd minimālo algu saņem arī daudzas no jaunā šūšanas ceha darbiniecēm, kas izpilda uzņēmumā noteiktās normas.

"Nemo" vadītāja Inga Zemdega stāstīja, ka uzņēmumā ir šuvējas, kas saņem pat līdz 700 eiro lielu algu, bet vienlaikus viņā bažas raisa nākamā gada minimālo algu paaugstināšana, jo tas palielina ar personālu saistītas izmaksas. Tas apgrūtina konkurētspēju ar Lietuvas, Baltkrievijas un citu valstu šūšanas uzņēmumiem.

Jaunajā šūšanas cehā darbs ir nodrošināts vēl vismaz gadu, un uzņēmuma vadītāja stāstīja, ka vēlētos gan paplašināt telpas, gan pieņemt darbā vēl vismaz 10 cilvēkus, bet tas nozīmētu riskēt ar papildu naudu. Jau šobrīd Gulbenes šūšanas ceha iekārtās ieguldīti 25 000 eiro, bet darbinieku algās, kamēr tie vēl daudz ko mācās, ap 15 000 eiro. Šī nauda atpelnīta vēl neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti