Ārpus Rīgas

LLKC pārstāve Baiba Gulbe par pasākumu "Laukiem būt!"

Ārpus Rīgas

Kartupeļu ražas vākšana šogad kavējas

Vasarai iesilstot, palielinājies lidotgribētāju skaits reisā Rīga-Liepāja

Pusgadu pēc «airBaltic» reisu atsākšanas Liepājā cer uz pastāvīgu gaisa satiksmi

Pagājuši divarpus mēneši, kopš notiek regulāri lidojumi no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ.  Šajā laikā aviokompānija „airBaltic” ir apkalpojusi vairāk nekā divus tūkstošus pasažieru. Uzlabojoties laikapstākļiem, ir jūtama tendence palielināties pasažieru skaitam, taču parasti lidmašīnā ir aizņemta puse vietu.

Piecas minūtes pāri pusnaktij Liepājas lidostā nolaižas lidmašīna, kas atlidojusi no Rīgas. No lidmašīnas izkāpj apmēram 50 pasažieru. Pāri lidostas žogam sagaidītāji mēģina saskatīt savus radus un draugus, kas atlidojuši no Rīgas. Pasažieri lidojuši gan no Rīgas uz Liepāju, gan izmantojuši šo reisu, lai uz Liepāju atlidotu no citām Eiropas pilsētām.

Liepājā izvērtē pirmo pusgadu pēc "airBaltic" reisu sākumaInga Ozola

„Atlidoju no Kopenhāgenas uz Liepāju. Tikai stundiņu Rīgā bija jāpagaida - sēdies nākošajā lidmašīnā un esi mājās. Izmantoju lidojumus darba vajadzībām," saka atlidojušais pasažieris. 

"Atlidoju no Oslo, atlidoju ļoti labi," iespaidos dalās cita pasažiere. "Rīgā pārsēdos, noteikti daudz ērtāk nekā ar autobusu. Izmantoju lidojumus ne pirmo reizi.”

"Pēdējā brīdī vajadzēja tikt uz Liepāju, tāpēc lidojām kopā ar dēlu," apmierināts ir vēl viens pasažieris. "Iedarbojās dzinēji un dēls aizmiga."

SIA „Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis Agris Sprūde ir optimistiski noskaņots, jo, sākoties vasarai un zinot Liepājas priekšrocības atpūtai pilsētā un pie jūras, pasažieru skaits pieaug. „Vasarai iesilstot, arvien pieprasījums palielinās. To mēs redzam. Nebija liels laiks, lai varētu ieskrieties, bet tendence ir uz augšu un viss notiek.”

Sprūde gan norāda, ka pasažieru skaits ir ļoti svārstīgs. "Tuvu 50% noslogojums 72 vietīgā lidmašīnā. Vairāk nekā puse lido tranzītā uz dažādiem galamērķiem. Lido uz Vāciju, Krieviju, Londonu un Skandināvijas valstīm," viņš paskaidro.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa uzskata, ka šobrīd būtiskākais ir būt pārliecinātiem, ka avioreisi turpināsies ilgtermiņā un nebūs tikai uz īsu brīdi. Cilvēki interesējas par lidojumiem, zināms, ka lidmašīnu izmanto mūziķi, kuri lido uz koncertzāli „Lielais dzintars”.

Lidostas vadītājs uzskata, ka par to, kā sokas ar lidojumiem, varēs spriest sezonas noslēgumā. Lidojumi pašlaik notiek trīs reizes nedēļā, agri no rīta un vēlu vakarā. Agrie rīta lidojumi plkst. 5.45 no Liepājas ir izvēlēti, lai nodrošinātu iespēju ērti lidot uz citiem galamērķiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti