Pusdienlaikā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi Tallinas, Vidzemes, Liepājas un Ventspils šoseju posmos

Trešdien, 7. decembrī, uz plkst. 12 stiprās snigšanas dēļ īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas, Vidzemes, Liepājas un Ventspils šoseju posmos, informēja valsts uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Augšlīgatnei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Vangažiem līdz Braslai, Ventspils šosejas (A10) posmā no Ķemeriem līdz Strazdei, reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P98) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz Tukumam, kā arī Liepājas šosejas (A9) posmā no pagrieziena uz Tukumu līdz Bikstiem.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, valsts ceļu tīklā patlaban strādā 70 ziemas tehnikas vienības.

LVC atgādināja, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti, aicinot plānot papildu laiku ceļam, izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un ieturēt lielāku distanci. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar to nevar novērst ziemu.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem, izņemot Ventspils šosejas (A10) posmu no Usmas līdz Ventspilij, kā arī uz reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmu no Ventspils novada robežas līdz Ventspilij.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā informēja, ka šodien, turpinoties snigšanai, laika posmā no plkst. 12 līdz plkst. 15 Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms ļoti stipra sniegšana, tās laikā sniega segas biezums pieaugs par 10–12 centimetriem.

Snigšanas laikā uz ceļa būs pasliktināta redzamība – 500–1000 m, ceļi būs slideni.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām, norādīja LVC.

LVC atgādināja, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti