Pusaudžu resursu centram pieaug klientu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kas bīstamāks – atkarība no apreibinošām vielām vai viedierīcēm? Speciālisti uzsver, ka atkarības nereti iet roku rokā, tāpēc nevajag vilcināties ar palīdzības meklēšanu. Pusaudžu resursu centrs, kas salīdzinoši nesen sācis darbu, norāda, ka pēc palīdzības vēršas biežāk un nu jau draugi to iesaka draugiem.

Vairāk nekā divtūkstoš konsultāciju, vairāk nekā trīssimt konsultētu pusaudžu – tā ir Pusaudžu resursu centra šī gada bilance. Interese par atkarību riskiem nāk ne vien no vecākiem un pedagogiem, bet arī no pašiem jauniešiem, kas meklē palīdzību paši un iesaka draugiem.

"Pieprasījums ir ļoti audzis, un mēs domājam, ka tas ir saistīts ar to, ka pakalpojums ir kļuvis pazīstamāks, mēs redzam, ka jaunietis pakalpojumu iesaka savam draugam, skolas biedram," teica Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. Tāpēc rasts lielāks finansējums nākamajam gadam. Savukārt labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") pauda, ka pakalpojumu varētu saņemt arī reģionos, jo šobrīd pakalpojums ir saņemams Rīgā un Liepājā.

Jo mazāks bērns, jo mazāk minūšu jāpavada pie ekrāna. Tomēr, pusaudzim, kuram internets un viedierīces nu jau ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, atkarības riska kritēriji ir citi. Brīdinājuma signāls ir intereses zudums par citām nozīmīgām dzīves norisēm – skolu, interešu izglītību vai draugiem.

"Būs pusaudži, kuriem šis atkarību risks ir augstāks, un tie ir pusaudži, kuriem ir kādas citas grūtības. Ja viņam ir fiziskās un mentālās veselības grūtības, ja viņam ir mobings skolā, ja viņš pieder sociālā riska ģimenei, viņa risks iedzīvoties atkarībās ir krietni augstāks," atzina Pusaudžu resursu centra klīniskais vadītājs Nils Konstantinovs.

Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale tikmēr aicināja vecākus pieskatīt savus bērnus. "Es vienmēr aicinu vecākus, turiet acis vaļā, ausis vaļā, es aicinu pedagogus, turiet acis, ausis vaļā, jo pedagogs ir īstenībā tas, kurš pirmais var pamanīt. Jo skolā jaunietim var rasties var parādīties šīs iezīmes, var sākt atzīmes samazināties, jo mēs jau zinām to, ka šis laikmets ir ļoti aizņemts," tā Laugale.

Pusaudžu resursu centram padomu var jautāt arī centra "WhatsApp" grupā. Palīdzības lūgumu skaits arvien aug, un pašlaik izveidojusies jau neliela rinda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti