4. studija

Uz Ropažu novada domes deputāta zemes ierīkota nelegāla izgāztuve!

4. studija

4.studijas viesis - gastroenterologs, RSU Iekšķīgo slimību katedras profesors ANATOLIJS DANILĀNS

Kāpēc tika slēgts vietējo iedzīvotāju iecienītais Purvciema tirgus?

Purvciema tirdziņa vietā taps lielveikals

Gandrīz katrā Rīgas mikrorajonā ir savs tirdziņš. Vietējie iedzīvotāji saka: bez sava tirgus kā bez rokām. Arī Purvciema tirdziņu bija iecienījuši daudzi pircēji, taču tagad šī tirdziņa vieta tiek celts lielveikals, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Plaša produktu izvēle. Jau sen iecienīti pārdevēji un zināma viņu piedāvāto preču kvalitāte. Turklāt daudzām precēm cenas zemākas nekā lielveikalos. Šīs ir galvenās mazo tirdziņu priekšrocības, ko min pastāvīgie pircēji. Turklāt ne vienmēr biežie tirdziņu apmeklētāji dzīvo turpat tuvumā.

Līdz šim šāds vietējo iedzīvotāju ļoti iecienīts tirdziņš ir bijis arī Purvciemā. Taču tagad Purvciema iedzīvotāji satraucas par tirgus slēgšanu.  

Vairāki vietējie iedzīvotāji raidījumam vēstulē norādījuši, ka jau labu laiku, mēnesi vai vairāk, tirgus ir slēgts. “Lielveikalu visapkārt pietiek, taču tirdziņš bija labs un ērts, no visām pusēm pieejams, produkcija laba, mums jau daudziem tur bija savi iecienītie pārdevēji.”  

Arī, aptaujājot satiktos  Purvciema iedzīvotājus, jūtams, ka viņi nožēlo, ka tirgus, kas šeit bijis kopš 1993. gada, ir slēgts.

Pārdevējas, kuras vēl pie slēgtā tirgus turpina pārdot ziedus, stāstīja, ka līgumi visiem nomniekiem beigušies pērnā gada 31. decembrī un, neko nepaskaidrojot, īpašnieki tos vairs nav pagarinājuši.

Rīgas domē skaidroja, ka savulaik Purvciema tirgus teritorijai bijuši vairāki īpašnieki.

“Pagājušā gada maijā īpašnieki mainījās, visu teritoriju iegādājās viens privātīpašnieks. Šobrīd mums ir zināms, ka nekas tur nenotiek, bet, ja īpašnieks gribētu, tirdzniecība tur var notikt. Jaunais īpašnieks nav pašvaldībā iesniedzis pieteikumu, ka viņš gribētu, lai  šīs teritorijas statuss tiktu atcelts, tas joprojām ir aktīvs,” informēja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.

Pie galvenās ieejas bijušajā  tirdzniecības vietā gan ir izlikts paziņojums par to, ka Rīgas būvvalde pirms vairāk nekā mēneša ir izsniegusi būvatļauju SIA “Mentona” celt jaunu lielveikalu.  

Šajā gadījumā būvvaldei, lai izsniegtu būvatļauju tirdzniecības centra celšanai, nav jāvienojas ar Rīgas domi.  

“Jautājums ir par tirgus statusu. Tirgus statusu piešķir Rīgas dome. Bet statusa piešķiršana nav šķērslis īpašniekam zemes gabalu izmantot citiem nolūkiem, ja vien tas atbilst teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem. Līdz ar to būvatļauja ir izsniegta neatkarīgi no tā, vai šis tirgus statuss ir vai nav. Šajā gadījumā būvatļauja ir izsniegta tirdzniecības centra jaunbūvei,” skaidroja Rīgas būvvaldes pārstāve Kristīne Bašķere.

Būvvaldei nav zināms, kāda veida veikalu cels SIA “Mentona”, kam ir izdota būvatļauja.

Raidījums mēģināja sazināties ar “Mentona”,  bet saņēma atbildi, ka visu interesējošo informāciju var saņemt no SIA “Maxima Latvija” pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti