Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rakstniekam Zigmundam Skujiņam – 90

Iedzīvotāji pret jaunu apbūvi zaļajā zonā

Purvciemā sašutums par jauna nama celtniecību daudzstāvu namu pagalmā

Kādā Purvciema daudzstāvu ēku pagalmā ir iecerēts būvēt vēl vienu dzīvojamu māju, kas izraisījusi vietējo iedzīvotāju nepatiku. Turklāt sabiedriskā apspriešana ir ieplānota svētku laikā.

Pie ziņojuma dēļa pieliktais paziņojums Purvciema apkaimes Ilūkstes ielas apkārtnes iedzīvotājus šajā svētku laikā pamatīgi satraucis. Tas liecina, ka pašvaldība vāc iedzīvotāju viedokļus par koku izciršanu pagalmā.

Vietu plānots atbrīvot jaunas daudzstāvu ēkas būvniecībai, ko iecerējis zemes privātīpašnieks.

"Tas tāds sveiciens uz Ziemassvētkiem. Te kokus vienkārši šņāps nost. Apspriešanas laiks ir noteikts no 20. decembra līdz 3. janvārim, kad cilvēku nav klāt. Turklāt, cik tad te tās zaļās zonas ir! Mājas, akmeņi...," paveroties apkārt,  nosaka iedzīvotājs Jānis Plaudis.

Turklāt iedzīvotāji uzskata, ka apbūve šajā teritorijā ir blīva. Pēdējos gados te būvēts liels skaits jauno projektu. Bet jaunajai ēkai nav piebraucamā ceļa, kas nozīmēs, ka gan braukšanai, gan mašīnu novietošanai tiks izmantoti pašreizējie, jau intensīvi noslogotie pagalmu ceļi.

"Man aug bērns un pamostoties no rīta, es negribu redzēt sienu," neapmierināts ir vēl viens iedzīvotājs Vladimirs Zdaņevičs.

Rīgas būvvaldē gan sola, ka iedzīvotāju viedoklis tiks ņemts vērā. Apspriešana tikai par koku ciršanu, nevis pašu ēku tiekot rīkota, jo tāda esot noteiktā kārtība, un tas ir tikai pirmais posms – lai izlemtu, dot vai nedod koku ciršanas atļauju.

Sabiedriskā apspriešana par pašu ēku savukārt esot gaidāma, ja līdz tās projektam vispār nonāks. Iedzīvotāju argumentam, ka rajons tā jau ir blīvi apbūvēts, gan nav labvēlīgi normatīvie akti, piemēram, par attālumu līdz citām ēkām un infrastruktūras izmantošanu. Saskaņā ar tiem vēl viena ēka attiecīgajā vietā tiek pieļauta, atzina būvvaldē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt