Puntulis atbalstītu iedzīvotāju uzrunāšanu mikrorajonos par potēšanos pret Covid-19 ne tikai valsts valodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) esot gatavas atbalstīt iedzīvotāju uzrunāšanu par vakcinācijas pret Covid-19 iespējām mikrorajonos ne tikai valsts valodā.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Puntulis līdzīgi kā iepriekš norādīja uz ļoti zemu vakcinācijas pret Covid-19 atveri kopumā Austrumeiropas valstīs, kas esot postpadomju mantojums. Līdz ar to tas neesot tikai valodas jautājums.

Vienlaikus ministrs esot gatavs kādus soļus šajā virzienā atbalstīt: “Ja mēs runātu tādos praktiskos soļos, tas, ko es atbalstītu, būtu konkrēta rīcība, konkrēts modelis, ko mēs ar šo vēstuli vai uzrunu ne valsts valodā piedāvātu. Es nevēlos, lai mēs šo pārvēršam tikai tādā formālā pasākumā. (..) Ja mēs varam vērsties pie šiem cilvēkiem ar konkrētu aicinājumu, piemēram, jūsu mikrorajonā būs vakcinācijas mobilais punkts, un ja tas būtu arī ne valsts valodā, es šādu atbalstītu. (..)

Šādā situācijā kādā konkrētā mikrorajonā es arī pieļautu, ka cilvēki uz šo konkrēto darbību tiek uzrunāti arī ne valsts valodā. Tas ir tikai loģiski šādos apstākļos.”

Savukārt jautāts par valdības lēmumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, politiķis atzina – nepietika drosmes nosaukt konkrētu Covid-19 izplatības līmeni, pie kura ierobežojumi skartu arī vakcinētos iedzīvotājus. "Kļūda bija tā, ka mēs bijām pārāk optimistiski, runājot par "zaļo režīmu"," sacīja Puntulis.

KONTEKSTS:

Diskusijas par to, kā uzrunāt mazākumtautību iedzīvotājus, uzvirmojušas pēc septembrī veiktās SKDS aptaujas, kas liecina, ka Latvijas krievvalodīgie ir labi informēti, taču daudz skeptiskāki pret vakcīnām nekā latviski runājošie. Papildu satraukumu izraisījuši arī mediķu novērojumi, ka lielākā daļa Covid-19 pacientu slimnīcās, iespējams, ir tieši krieviski runājošie. Oficiāla informācija par pacientu tautību gan apkopota netiek.

Tas licis Veselības ministrijai atgriezties pie idejas, ka jāpieļauj izņēmums likumos, lai varētu šos iedzīvotājus uzrunāt dzimtajā valodā. Veselības ministram piekrita arī valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), sakot, ka krīzes situācijā jālieto visi līdzekļi, tostarp, iespējams, jāuzrunā cilvēki krievu valodā.

Tam iebilda gan tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija), gan kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). Turklāt arī politiķi, kuru elektorāts visbiežāk mājās lieto krievu valodu, uzskata līdzīgi – problēma nav valodā, bet gan uzticības krīzē.

Gausā vakcinācija ir viens no iemesliem saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, kā dēļ ir noteikts "lokdauns".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti