Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Uz Rīgas mikroautobusu sarakstiem nevar paļauties

Panorāma

Sociālo nodokli maksās tikai līdz noteiktai summai

O.Pulks un Ē.Škapars zem lupas

Pulka un Škapara tikšana pie amatiem raisa sašutumu «Vienotībā»

“Vienotības” biedru Olafa Pulka un Ērika Škapara kļūšana no ostas par dzelzceļa speciālistiem, nonākot labi atalgotos amatos "Latvijas Dzelzceļā" un “Pasažieru Vilcienā”, izbrīnu un sašutumu raisījusi pat partijas ierindas biedriem. Savukārt partijas vadība uzskata, ka amatos ir pieņemti zinoši speciālisti. Augstās domās par sevi ir arī jaunais „Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētāja konsultants Pulks.

Ēriks Škapars un Olafs Pulks ar sa`vu nokļūšanu jaunajos amatos raisījuši sašutuma daudzos „Vienotības” biedros, un, kā liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā partijas iekšējā e-pastu sarakste, šāda rīcība tiek asi nosodīta:

  • „Vienotībā konsolidēja trīs partijas zem karoga, ka esam par godīgu valsti. Pašlaik man liekas, ka mūsu vadības sauklis ir “aizstāvēsim mūsu draugus!”. Bēdīgi.”
  • „Valdības deklarācijas sadaļu "Valsts pārvalde" jau labi sen esam pārstīpojuši ar treknu svītru. Kronis visam bija Satiksmes ministrijas valsts sekretāra izvēlēšana. Šī nu jau ir sistemātiska problēma, kas prasa sistemātisku risinājumu. Iespējams, jautājums jāskata Domes sēdē, prasot no partijas vadības rīcību, kā nepieļaut šādu situāciju vēlreiz?’”
  • „Protams partijas valde un pirmās personas nosaka partijas politiku. Izskatās, ka pirmās personas pako čemodānus dzīvei Briselē. Valdes vairākums diemžēl pārāk daudz pakļauja pirmo personu noteiktai politikai.”
  • „Apsveicu Jūs ar mūsu partijas biedru Škapara un Pulka jaunajiem amatiem. Pirmajam pat lielāka alga kā premjeram. Pēc viņa patriekšanas no Rīgas brīvostas un uzdzīvošanas Kazahijas apmeklējuma laikā, savā naivumā cerēju, ka partijas valde viņu patrieks arī no partijas. Tomēr pārāk "vērtīgs" kadrs. Mani tomēr interesē, kurš partijas vadībā nosaka kadru politiku un acīmredzami nodara ļaunumu partijas tēlam. Atcerēsimies kaut auklēšanos un neizlēmību ar Repši un Jaunupu, Zaķa auto iegādi, Zaķa un Smiltēna saslēgšanos ar SC pret gāzes tirgus liberalizāciju. Vai partijas valde cer, ka ierindas biedri ar visu to klusējot samierināsies? Vienotību mēs dibinājām, lai izbeigtu ar šķēlismu, baķkismu, repšismu un nepieļausim to atgriešanos.”
  • „Gaidām mūsu Ministru prezidenta skaidrojumu!!! p.s. ar tādiem ziņu jaunumiem aiziesim pa skuju taku! Man ir kauns!”

Taujāts par partijas biedru nokļūšanu jaunos amatos, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis gan nesaskata nekā slikta: „Par Škapara un Pulka iecelšanu atbildīgi ir konkrēto uzņēmumu vadītāji. Šajā gadījumā jautājums ir primāri uzdodams konkrēto valsts uzņēmumu vadītājiem. Škapars un Pulks nav pieņemti vadošajos amatos, bet gan vienā gadījumā - projektu vadītāja, bet otrā gadījumā - konsultanta amatā. Valsts uzņēmumu, vadītājuprāt, Škapara un Pulka profesionālās kompetences atbilst tiem darbiem, kas tiem uzticēti,” skaidro Dombrovskis.

Savu kompetenci labi atalgotajam amatam "Pasažieru vilcienā" neapšauba arī Olafs Pulks.

Otrdien viņš sacīja, ka viņu interesē darbs rīdzinieku labā un amatam viņu uzrunājis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis. „Es neesmu interesējies Satiksmes ministrijā. Kāpēc tieši es, jāprasa Brinkmanim. Acīmredzot, mūsu redzējumi sakrita, un tagad mēs darbosimies. Tas nav politisks amats."

Pēc neoficiālas informācijas, kuru Latvijas Televīzijai apstiprināja vairāki avoti ministrijā, rūpes par partijas biedru iekārtošanu amatos izrādījis Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis. Viņš gan no komentāriem atteicās. Savukārt Škapars jau apsolījis, ka intervija ar viņu, iespējams, varētu notikt rīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt