Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Improvizācijas teātra izrāde «Gandrīz draugi»

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Gunti Pujātu

Pujāts: Robežas izbūves un uzturēšanas darbos ieviesta pauze

Pēc Valsts kontroles (VK) revīzijā secinātā, ka Latvijas un Krievijas robežas izbūvē vismaz 7,14 miljoni eiro ir iztērēti prettiesiski, robežas izbūves un uzturēšanas darbos ieviesta pauze, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

Viņš atzina, ka robežsardzei nav pieredzes un zināšanu šādu apjomīgu projektu realizēšanā, tomēr noraidīja izskanējušo kritiku, ka VRS likumus interpretējusi pēc savām vēlmēm, izšķērdējot valsts līdzekļus un nepabeidzot robežjoslas būvniecību laikā. Pujāts stāstīja, ka robežas ierīkošanai paredzēto zemes īpašumu atsavināšanai konkrētās platības nav pasūtījusi robežsardze, bet gan Valsts zemes dienests.

Tāpat viņš atzina, ka ir nepieciešams veikt procesu pilnveidošanu un kontroli, lai novērstu pārmetumus, ka VRS ir pati interpretējusi normas, bet tas notiks korelācijā ar iekšlietu ministru. Savukārt jautāts par 120 000 eiro vēru kokmateriālu izvešanu, VRS priekšnieks norādīja, ka tiek strādāts pie tā, lai tos atgūtu. "Uzņēmumam bija noslēgts līgums ar firmu, kas izveda uz savu galvu. Ir pavadzīmes, apjomi, kas izvesti nesaskaņoti no robežas. Uzņēmējs gatavs [kokmateriālus] atgriezt," teica Pujāts.

KONTEKSTS:

Latvijas un Krievijas robežas izbūvē vismaz 7,14 miljoni eiro ir iztērēti prettiesiski, pēc revīzijas secinājusi Valsts kontrole. Secināts, ka robežsardze interpretējusi likumus pēc savām vēlmēm, izšķērdējot valsts līdzekļus un nepabeidzot robežjoslas būvniecību laikā. Robežjoslas izbūvē nelikumīgi izcirsti un pazuduši koki, tāpat nodarīti postījumi dabai, tostarp būvniecības darbu laikā iznīcināts dabas liegums Gulbju un Platpirovas purvs. Tikušas nepamatoti palielinātas robežas joslas platības, un, atsavinot īpašumu, nodarīti zaudējumi valstij. 

Valsts robežsardzē ir sāktas dienesta pārbaudes saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem. Pašreizējais Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts daļu Valsts kontroles pārmetumu noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt