Rīta Panorāma

Spēkstacijas karstums piesaista haizivis

Rīta Panorāma

Latvijas Mākslas akadēmijas kanevāls «Sumpurņa pils»

Intervija ar VARAM ministru Juri Pūci

Pūce: Ušakovs, turoties pie mēra krēsla, vairāk kaitē Rīgai

Pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) darba kabinetā un dzīvesvietā notikušās kratīšanas viņa turēšanās pie mēra krēsla pašlaik vairāk kaitē pilsētai un viņam būtu jāatkāpjas, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Pašlaik mērs, turpinot turēties krēslā, rada nopietnas problēmas pašai pilsētai, jo Rīgas pašvaldības uzņēmumam “Rīgas satiksme” nepieciešams pārkreditēt iepriekšējās saistības, un situācijā, kad mēra kabinetā notiek kratīšana, kreditētājiem var rasties nopietnas šaubas, vai var uzticēties aizņēmējam, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Pūce.

Pūce sacīja, ka viņš personiski aicinātu Ušakovu pašu atkāpties, noņemt šaubas un, ja nepieciešams, tālāk aizstāvēties tiesiskā kārtā.

Savukārt Ušakova argumentu, ka domei pašlaik nepieciešama stabila vadība, Pūce komentēja, aicinot nepārspīlēt “Ušakova lomu pasaules vēsturē”, jo Rīgas dome pastāvēja, pirms viņš bija mērs, un pastāvēs, kad viņš vairs nebūs mērs.  

Bet, lai ministrija spertu kādus soļus, vispirms jāsagaida pilna informācija no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), sacīja Pūce.

Viņš arī saņēmis informāciju par iepriekšējo ministrijas uzraudzību pār Rīgas domi, un secināms, ka dome un Ušakovs nav izveidojuši profesionālu un kompetentu sistēmu, lai uzraudzītu “Rīgas satiksmes” darbību. Par to mēram pieprasīs paskaidrojumu.

Tikmēr Rīgas domes opozīcija jau trešdien, 31.janvārī, savākusi nepieciešamos parakstus un iesniegusi pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi par mēra atlaišanu. Opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) skaidroja, ka tagad domes “priekšsēdētājam ir divu nedēļu laikā jāsasauc sēde, kurā skata šo jautājumu. Ja nav pa vidu kārtējā, bet nav pa vidu kārtējā, līdz ar to viņam ir jāizsludina tā sēde, kurā šo jautājumu skata un balso par to.”

Pēc KNAB veiktajām kratīšanām, atsākas centieni atstādināt UšakovuRūdolfs Krieviņš

  Savukārt Rīgas domes koalīcijas partijas „Gods kalpot Rīgai” frakcijas vadītājs Vjačelsavs Stepaņenko norādīja, ka frakcija no mēra nākamnedēļ lūgs skaidrojumus par notikušo.

  “Frakcijas sēde ieplānota nākamnedēļ, kur mēs arī aicināsim mēru Nilu Ušakovu atnākt un pastāstīt par notikumiem vakardien. Un tad frakcija formulēs savu viedokli. Man grūti teikt, ko teiks frakcija, līdz ar to mans ierosinājums ir sagaidīt nākamo nedēļu, tad katrs frakcijas loceklis varēs uzdot savu jautājumu,” sacīja Vjačelsavs Stepaņenko.

  To vai frakcijā varētu būt dažādas domas par atbalstu Ušakovam, Stepaņenko nevarēja atbildēt, kamēr nav bijusi tikšanās. Tomēr viņš norādīja, ka pats jau trešdien tikās ar Ušakovu un viņam neesot šaubu par mēra godīgumu.

  Pretējās domās gan ir vēl viens domes opozīcijas deputāts Viesturs Zeps. Viņš norādīja, ka Ušakovam vajadzētu vismaz atkāpties uz izmeklēšanas laiku, lai Rīgas domē mazinātu spriedzi.

  “Un ar to spriedzi var saprast ne tikai tiesībsargājošās institūcijas, bet ir jau tie paši “Rīgas satiksmes” kreditori un viņi jau arī vēro to visu situāciju. Un “Rīgas satiksmei” jau ir milzīgas parādsaistības pret dažādām bankām, teiksim tā. Ja [uzņēmuma vadītājs Anrijs] Matīss teica, ka viņiem ir izdevies vienoties un viņu neatprasa tur visu steidzīgi, tad katrs šis gadījums pasliktina iespējas veikt pārrunas,” pauda Zeps.

  KONTEKSTS:

  KNAB veicis kratīšanu Ušakova kabinetā Rīgas domē un dzīvesvietā. Saskaņā ar neoficiālo informāciju kratīšana, visticamāk, varētu būt saistītas ar “Rīgas satiksmes” iepirkumu lietu. Ušakovam lietā neesot nekāda statusa, un viņš negrasās atkāpties no amata.

  Opozīcija savākusi parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai par Ušakova atstādināšanu no amata.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti