Pūce prasa Viļāniem paskaidrojumus par nepietiekamu Covid-19 ierobežojumu uzraudzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) pieprasījis paskaidrojumus Viļānu novada domes priekšsēdētājai Jekaterinai Ivanovai par, iespējams, nepietiekamu uzraudzību, kā tiek ievēroti Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas ierobežojumi.

Tāpat ministrs uzdevis skaidrot Viļānu novada pašvaldības policijas rīcību, neievērojot ar likumu “Par policiju” noteiktos pienākumus. Ministrs uzsver, ka pašvaldībai nekavējoties jānodrošina valdības rīkojumā noteiktās prasības un drošības pasākumi sabiedrības veselības aizsardzībai, paziņojumā medijiem informēja ministrija.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) saņemta informācija par 4. aprīlī Viļānu novada pašvaldībā notikušo iespējamo ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu, kad Raiņa ielā esošajā spēļu un izklaides laukumā notikusi masveida cilvēku pulcēšanās.

Iesniegumā ministrijai minēts, ka tobrīd laukumā atradās vairāk nekā 20 jauniešu. Pašvaldības iedzīvotāji, kuri pamanīja cilvēku pulcēšanos, nekavējoties ziņojuši Viļānu novada pašvaldības policijai par ierobežojumu pārkāpumu, taču policijas amatpersonas notikuma vietā neieradās. 

Izvērtējot VARAM rīcībā esošo informāciju, secināms, ka Viļānu novada pašvaldības policija, saņemot ziņas par pārkāpumu, kurš apdraud personu vai sabiedrības drošību, neveica arī informācijas reģistrēšanu, kā arī nenodrošināja saņemtās informācijas nodošanu Valsts policijā. Informāciju par iespējamiem likuma pārkāpumiem Viļānu novada pašvaldībā ministrija nosūtījusi Valsts policijai.

Par policijas bezdarbību 6. aprīļa domes ārkārtas sēdē informēta arī pašvaldības priekšsēdētāja Ivanova, taču aktīva rīcība nav sekojusi, bet, balstoties uz iesniegumā apgalvoto, pašvaldības vadītāja attaisnojusi policijas rīcību un attieksmi, informēja VARAM.

Saskaņā ar valdības rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ir noteikti ierobežojumi  personām, atrodoties publiskās vietās, tostarp, pienākums ievērot savstarpēju divu metru distanci un ievērot citus noteiktos sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Par ārkārtas situācijas stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu personai draud administratīvā atbildība vai kriminālatbildība.

Pūce jau šī gada 16. martā visām pašvaldībām nosūtīja vēstuli, kurā lūdza iepazīties ar valdības rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un nodrošināt, ka pašvaldības un tās iestāžu darbībā un jautājumos, ko savā teritorijā pārrauga pašvaldība (t.sk. organizē un nodrošina), tiek ievērotas rīkojumā noteiktās prasības un izvērtētas iespējas nodrošināt piesardzības pasākumus sabiedrības veselības aizsardzībai. 

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos, un arī slēgti starptautiskie aviopārvadājumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti