Pūce prasa Nīcas vadītājam paskaidrojumus par atkārtotu tiesas spriedumu nepildīšanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) pieprasījis Nīcas novada domes priekšsēdētājam Agrim Petermanim sniegt paskaidrojumus par Administratīvās rajona tiesas 2017. gada 21. jūnija un 2018. gada 12. jūnija lēmumu nepildīšanu, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Administratīvā rajona tiesa 2017. gada 21. jūnijā lēma, ka

Nīcas novada domei ir pienākums pildīt pašas novada domes pieņemto 2014. gada 13. janvāra lēmumu - novērst nelikumīgu būvniecību īpašumā “Virsāji”, kas atrodas Nīcas pagastā.

Saskaņā ar tiesas lēmumu domei uzliktais pienākums bija jāizpilda līdz 2017. gada 21. augustam. Taču tas netika darīts un 2018. gada 26. janvārī tiesa pieņēma lēmumu uzlikt naudas sodu domes priekšsēdētājam Petermanim par tiesas lēmuma nepildīšanu.

2018. gada 12. jūnijā tiesa atkārtoti lēma, ka Nīcas novada dome nav izpildījusi 2017. gada 21. jūnija tiesas lēmumu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 2018. gada 11. jūlijā pieprasīja Nīcas novada domei sniegt paskaidrojumus par tiesas lēmumu nepildīšanu.

Nīcas novada dome atbildi nesniedza, un ministrija atkārtoti vērsās pie domes.

Tā kā Nīcas novada dome un domes priekšsēdētājs atbildi nebija sniedzis, ministrs  Pūce  šogad 9. februārī lūdza nekavējoties sniegt atbildi uz pieprasīto informāciju. Arī uz šo vēstuli atbilde joprojām ministrijā nav saņemta.

Līdz ar to Pūce  ir pieprasījis Petermanim rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likumu “Par pašvaldībām”, kas nosaka, ka domes priekšsēdētājam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā.

Pēc šo paskaidrojumu saņemšanas ministrs lems par tālāku rīcību.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti