Pūce pieprasa Babītes novadā nekavējoties nodrošināt ūdenssaimniecības pakalpojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) Babītes novada domes priekšsēdētājam Andrejam Encem pieprasa nekavējoties sakārtot ūdenssaimniecības pakalpojumus, kā tas pašvaldībai norādīts arī Administratīvās rajona tiesas lēmumā, paziņojumā medijiem informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.  

Tāpat ministrs pieprasījis sniegt paskaidrojumus par iemesliem, kāpēc joprojām netiek ievēroti Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteiktie pašvaldības pienākumi.

Pūce uzsvēra, ka “pašvaldībai jāstrādā iedzīvotāju interesēs un jāveic tie likumā noteiktie pienākumi, ko iedzīvotāji nevar īstenot kopīgi, tostarp jānodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumus”.

“Pieprasu pašvaldības vadītājam nekavējoties nodrošināt ūdenssaimniecības pakalpojumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Nav pieņemami, ka domes priekšsēdētājs ilgstoši nepilda ne likuma normas, ne tiesas lēmumu. Ņemot vērā šos pārkāpumus, ir jautājums, vai domes priekšsēdētājs atbilst saviem amata pienākumiem,” norādīja Pūce.  

Pūce jau 2019. gada 7. februārī un atkārtoti 17.aprīlī vēstulē Babītes novada domei prasīja paskaidrojumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu nesakārtošanu, kā arī tiesisko regulējumu ūdenssaimniecības jomā Babītes novadā.

Ministrija vairākkārtīgi norādījusi, ka pašvaldības vadībai jānodrošina iedzīvotāju tiesības uz šo nozīmīgo pakalpojumu Babītes novadā.

VARAM jau atkārtoti konstatējusi nozīmīgus pārkāpumus Babītes novada domes darbībā, ministrijas rīcībā ir informācija, ka joprojām līgumattiecības ar visiem pakalpojumu sniedzējiem nav sakārtotas, un ūdenssaimniecības pakalpojumi nodrošināti vien daļai iedzīvotāju.

Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka 2018. gada augustā tiesā iesniegta komersanta sūdzība, kuru izskatot pagājušā gadā 14. oktobrī Administratīvajā rajona tiesā pieņemts blakus lēmums, kas norāda uz Babītes domes atbildību likumā noteikto ūdenssaimniecības jautājumu risināšanā pašvaldības teritorijā. Lēmumu dome nav pārsūdzējusi un tas ir stājies spēkā.

Tiesas vērtējumā blakus lēmumā dotais izvērtējums norāda uz normatīvajiem aktiem neatbilstošu ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas kārtību, uz ko arī ministrija vairākkārt norādījusi Babītes novada domes priekšsēdētājam.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6.panta pirmā daļa noteic, ka vietējā pašvaldība organizē ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu savā administratīvajā teritorijā.

Ministrijas sarakste ar Babītes novada domi par ūdenssaimniecības pakalpojumu organizēšanu Babītes novadā, prasot pašvaldības pienākumu ievērošanu, ilgst jau vairāk nekā divus gadus. No Babītes novada iedzīvotājiem atkārtoti tiek saņemtas sūdzības par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju rīcību, kā arī par to, ka pašvaldība neiesaistās problēmu risināšanā, neslēdz līgumu ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un nenosaka maksu par šiem pakalpojumiem.

KONTEKSTS:

VARAM un Babītes novada strīds sākās jau 2018.gadā, kad iedzīvotāji sūdzējās par to, ka Babītes novadā pašvaldības uzņēmums ūdensapgādes pakalpojumus sniedz vien Piņķos, Spuņciemā, Babītē un Priežciemā. Vēl 4 no 13 novada ciemiem centralizētās ūdensapgādes neesot vispār, bet pārējos tā atstāta pašu iedzīvotāju vai komersantu ziņā.

Tā kā daļa iedzīvotāju esot palikuši bez ūdens, pēc divu gadu sarakstes ministrs Pūce lika domes vadībai skaidroties. Pēc tam dome tomēr nolēma slēgt līgumu ar komersantu, ko iepriekš nedarīja. Ministrs solīja, ka VARAM sekos līdzi, vai tas ir izdarīts. 

Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence no «Reģionu alianses» skaidroja, ka ministrijas konstatējumu, ka dome nenodrošina ūdensapgādi saviem cilvēkiem, nevar traktēt tik vienkāršoti. Ence stāstīja, ka šajos privātajos ciemos pašvaldība nemaz nevar ieiet iekšā, «tā ir privāta teritorija, mēs tur savu kāju nesperam iekšā, tur privātas ielas, privāts ūdens nodrošinājums», to nodrošina ciemata apsaimniekotājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti