Rīta intervija

Jānis Platais: Pēdējos gados budžeta deficīts bijis lielāks, nekā prognozēts

Rīta intervija

Andris Vilks: LNB var atļauties vairāk enerģijas veltīt bibliotēkas funkcijai Gaismas pilī

Juris Pūce: Jauns pašvaldību finansēšanas modelis varētu stāties spēkā 2021.-2022. gadā

Pūce: Pašvaldību reformas process ir pāri pusei

Jaunās pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas process patlaban ir pāri pusei, intervijā Latvijas Radio sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

Ministrs stāstīja, ka ir noslēgtas konsultācijas ar 114 pašvaldībām, saņemti priekšlikumi un iebildumi un saskaņošanas procesā ir konceptuāls ziņojums. "[Procesā] netieši piedalās iedzīvotāji - zvana un raksta vēstules, uzdodot ļoti konkrētus jautājums, uz kuriem mēs cenšamies atbildēt. Šis ir liels process," pauda Pūce, norādot, ka tiekot ņemti vērā arī iedzīvotāju un pašvaldību sagatavotie dati, ja tie ir pamatoti.

Pūce stāstīja arī, ka paralēli jānotiek izmaiņām pašvaldību iekasēto nodokļu jomā, kur jāstrādā Finanšu ministrijai. "Latvija ir starp tām valstīm, kur pašvaldībām ir ļoti daudz funkciju. Sociālie pakalpojumi, izglītība, transporta tīkla uzturēšana. Parasti valstīs, kur pašvaldībām ir daudz funkciju, tās [pašvaldības] ir lielākas," tā Pūce. Ministrs uzskata, ka pašvaldību ienākumiem lielākā mērā būtu jābūt atkarīgiem no to teritorijās esošajām darba vietām. Politiķis uzsvēra, ka šis ir viņa viedoklis, bet par nodokļu izmaiņām kopumā vēl jādiskutē.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu. Reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 36, kuru funkcijas gan netiks mainītas. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti