Pūce: Pašvaldību pārstāvju iebildumi nenozīmē, ka reforma nenotiks

Pēc aizvadītajām sarunām ar pašvaldību pārstāvjiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") secinājis - nav tā, ka lielākā daļa ir apmierināta ar administratīvi teritoriālo reformu. Intervijā Latvijas Radio politiķis stāstīja, ka saņēmis iebildumus un alternatīvus risinājumus, kuru pamatotību viņa vadītā ministrija izvērtēs. Tomēr iebildumi nenozīmē, ka reforma nenotiks.

Intervija ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri PūciLatvijas Radio

  Pūce uzsvēra, ka reforma ir vajadzīga, jo nāks par labu cilvēkiem - uzlabos pašvaldību pakalpojumu kvalitāti un pieejamību.

  Reforma notikšot neatkarīgi no tā, vai pašvaldības deputāti to atbalsta vai ne.

  Saistībā ar reformu cilvēki esot nobažījušies par pakalpojumu pieejamību un to, vai autoceļu infrastruktūra būs pietiekami labā stāvoklī, lai savienotu perifēriju ar centru. Pūce uzsvēra, ka reformas mērķis ir uzlabot pakalpojumu pieejamību, kā arī ceļu infrastruktūras jautājumi tiekot risināti.

  Ministrs atzina, ka līdz ar reformu kopējais ievēlamo pašvaldību deputātu skaits valstī samazināsies par aptuveni 900, tādējādi ir bažas, vai cilvēki, sevišķi lauku reģionos, būs pārstāvēti. Pūce norādīja, ka ievēlētajiem deputātiem pēc reformas būs lielāka atbildība pret vēlētājiem.

  Šonedēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sāks tikties ar iedzīvotājiem, lai apspriestu reformu. Pirmā tikšanās vieta būs Ape, kurā pasākums notiks 7. augustā.

  KONTEKSTS:

  Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

  Reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas gan netiks mainītas. Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala. Līdzšinējās administratīvajās robežās saglabāsies Rīgas un Jūrmalas pilsētas, kā arī Līvānu, Alūksnes un Gulbenes novadi. Pārējās pašvaldības skars apvienošana.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti