Labrīt

Lāčplēša ordeņa stāsti. Alberts Ameriks - trimdas "Lāčplēsis", kurš atgriezās Latvijā

Labrīt

Kurā valstī vairāk viena vecāka ģimeņu – Latvijā vai Īrijā?

VARAM vadītājs Juris Pūce neparedz būtiskas korekcijas jaunajā novadu kartē

Pūce: Pašvaldībās nodarbinātajiem pēc novadu reformas būs iespēja darbu meklēt citur

Pašvaldībās nodarbinātajiem cilvēkiem, kuru darbavieta novadu refromas gaitā tiks likvidēta, būs iespēja darbu sameklēt citur, intervijā Latvijas Radio sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

Ministrs stāstīja par pieredzēto reģionos, diskutējot ar iedzīvotājiem par gaidāmo reformu. "Redzu, ka sapulcēs ir maz asas neapmierinātības. Ir cilvēki, kuri ir uztraukušies. Cilvēki, kuri nodarbināti pašvaldībās, ir uztraukušies par to, kas būs ar viņu darbavietām. Jānomierina cilvēki, ka situācija darba tirgū Latvijā ir labvēlīga un jums būs iespēja atrast darbu citur," sacīja Pūce.

Savukārt runājot par gaidāmo novadu iedzīvotāju un atbalstītāju piketu pie Saeimas, Pūce norādīja, ka tās ir viņu Satversmē paredzētās tiesības un reformas pretinieki var mēģināt par savu taisnību pārliecināt parlamenta deputātus. "Būšu pats pie Saeimas, aprunāšos ar protestētājiem," pauda Pūce. Vienlaikus ministrs nesagaida, ka reformas piedāvājums tiks būtiski mainīts. "Novadu kartes izmaiņas ir atkarīgas no deputātiem. Ir iespējamas kaut kādas robežu precizēšanas, bet nedomāju, ka mainīsies novadu skaits. Šobrīd šī karte vairs nav manās rokās. Es viņu mainīt nevaru. To var tikai Saeima," pauda Pūce.

KONTEKSTS:

Oktobrī Pūce iepazīstināja Saeimas Vides, valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas deputātus ar administratīvi teritoriālās reformas konceptuālo ziņojumu, kas paredz novadu skaitu mazināt no 119 līdz 36. Saeimā reformas plāniem paredzēta plaša pretestība, bet vairākas pašvaldības tos gatavojas apstrīdēt Satversmes tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti