Pūce: Juridiska pamata Ventspils domes atlaišanai nav

Juridiska pamata Ventspils domes atlaišanai nav, bet Magņitska sarakstā iekļautā Aivara Lemberga klātbūtne domē rada riskus Ventspils pašvaldības darbam, pirmdien žurnālistiem teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/ Par").

Pēc Pūces domām, pašvaldībai varētu būt problēmas ar kontu atvēršanu un citas ķibeles.

Pūce domā, ka pašiem domes deputātiem būtu jācenšas mazināt Lemberga ietekme domē.  Pūce norādīja, piemēram, uz domes izpilddirektora vietnieci Kristīni Lembergu, gan nenosaucot viņu vārdā.

"Es ļoti ceru, ka Ventspils domes deputātu vairākums, viņi visi galu galā atbild par pilsētas vadību, apzinās, kādas juridiskas sekas būs Ventspils pilsētas pašvaldībai, ja nekas nemainīsies un ar Lembergu saistītas personas tieši ietekmēs Ventspils pilsētas darbību. Saistībā, piemēram, ar bankas kontu atvēršanu, iespējas ņemt kredītus, iespējas ņemt kredītus no valsts kases, iespējas veikt darījumus," stāstīja Pūce.

Viņš gan atzina, ka juridiska pamata Ventspils domes atlaišanai nav, savukārt tiesvedības ietvaros no mēra pienākumu pildīšanas jau atstādināto Aivaru Lembergu atlaist arī ministrijai nebūtu jēgas.

KONTEKSTS:

Globālajā Magņitska sankciju sarakstā ASV iekļāvušas no pienākumu pildīšanas atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kā arī četras organizācijas - Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.  

ASV sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā. ASV sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomās. ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Reaģējot uz ASV lēmumu, Lembergs paziņoja, ka apturēs darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē. Tikmēr valdība paziņoja par ieceri valsts pārvaldībā pārņemt Ventspils un Rīgas brīvostu pārvaldes.

Saeima aizvadītajā nedēļā vienas dienas laikā nolēma atbalstīt grozījumus likumā par ostām, kas paredz Rīgas un Ventspils brīvostu pārņemšanu valsts pārvaldībā. Tie nepieciešami, jo Aivars Lembergs un Ventspils brīvosta iekļauta Magņitska sankciju sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti