Sadaļas Sadaļas

Pūce aptur izmaiņas Mārupes novada teritorijas plānojumā

Pirmdien, 13. janvārī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) apturējis pagājušā gada septembrī pašvaldības pieņemtos grozījumus Mārupes novada teritorijas plānojumā 2014.-2026. gadam, informēja ministrijā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) konstatējusi, ka pēc Mārupes teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotās redakcijas publiskās apspriešanas, kas notika pagājušā gada jūnijā, ir veikti būtiski labojumi teritorijas plānojuma saistošajās daļās – apbūves noteikumos un grafiskajā daļā, kas var skart personu tiesiskās intereses. Par šīm izmaiņām sabiedrība neesot tikusi informēta.

Apstiprinot ar saistošajiem noteikumiem tādu Mārupes telpiskās plānošanas grozījumu redakciju, kas būtiski atšķiras no publiskajai apspriešanai nodotās redakcijas, pašvaldība esot pārkāpusi normas par sabiedrības iesaisti teritorijas plānošanas procesā, tai skaitā atklātības principu attiecībā uz sabiedrības informēšanu un lēmumu pieņemšanu, norāda VARAM. Par to ministrijā saņemti arī iedzīvotāju iebildumi.

Pašvaldībai, ieviešot izmaiņas plānojumā pēc sabiedriskās apspriešanas, tas būtu bijis jānodod atkārtotai sabiedriskai apspriešanai, un tikai pēc tam varētu pieņemt jaunus saistošos noteikumus par teritorijas plānojuma izmaiņām, norāda ministrija.

Izvērtējot Mārupes teritorijas plānojuma grozījumu dokumentāciju, ministrija konstatēja neatbilstības. Normatīvie akti nosaka, ja publiskās apspriešanas laikā saņemti priekšlikumi vai nepieciešami plānojuma precizējumu, tad pēc to veikšanas jau pilnveidotā redakcija jānodod atkārtotai publiskai apspriešanai. Mārupes novada teritorijas plānojumā atsevišķā zemes īpašumā ir mainīts ielas sarkano līniju izvietojums, nosakot papildu apgrūtinājumu zemes īpašniekam. Līdz ar to ir  aizskartas tiesiskās intereses un pārkāpts tiesiskās paļāvības princips, norāda VARAM.

Tāpat ministrija konstatēja, ka daudziem apbūves noteikumu punktiem pēc publiskās apspriešanas mainītas redakcijas un apbūves noteikumi papildināti ar jauniem punktiem, kas noteic citus izmantošanas noteikumus. Apbūves noteikumos ietvertas normas, kas esot pretrunā likuma “Par pašvaldībām”, Teritorijas attīstības plānošanas likumam, Civillikumam, Aizsargjoslu likumam, Ministru kabineta noteikumiem, kā arī lietotā terminoloģija neatbilst būvniecības regulējumam.

Ministra rīkojums par saistošo noteikumu par teritorijas plānojumu apturēšanu pirmdien, 13. janvārī, nosūtīts Mārupes novada domes priekšsēdētājam, un tas stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt