Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Eiropas Savienība piedāvā Grieķijai atbalstu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Beigusies lokālplānojuma apspriešana

Publiskajā apspriešanā par poligona «Meža Mackeviči» paplašināšanu 12 000 cilvēku; 90% - pret ideju

Tieši tik kupls skaits - vairāk nekā 12 tūkstoši - iedzīvotāju iesaistījušies publiskajā apspriešanā par militārā poligona „Meža Mackeviči” paplašināšanu Daugavpils novadā, šo informāciju preses pārstāvjiem sniedza Daugavpils novada domes Plānošanas nodaļas vadītāja Olga Lukaševiča.

Publiskajā apspriešanā par poligona «Meža Mackeviči» paplašināšanu 12 000 cilvēku; 90% - pret idejuSilvija Smagare

Vismaz 90 procenti iedzīvotāju no šiem 12 tūkstošiem, kā informēja novada domes vadītājs Arvīds Kucins, ir pauduši viedokli “pret” poligona paplašināšanu kā tādu.

Pašlaik notiek datu apstrāde, un vispirms ar rezultātiem tiks iepazīstināti poligona paplašināšanas idejas iniciatori Aizsardzības ministrijā.

Iedzīvotāju viedokļi sākuma stadijā tika uzklausīti gada sākumā sabiedriskajā apspriešanā Vaboles pagastā, kurā piedalījās ap 70 iedzīvotāju, kurus uztrauca poligona paplašināšana un neziņa, kā tas sakars viņu ikdienu un dzīves apstākļus.

Aizsardzības ministrija kā poligona „Meža Mackeviči” paplašināšanas galvenie iniciatore jaunus komentārus pēc publiskās apspriešanas nepauž, atsaucas uz iepriekš teikto Latvijas Radio par solījumiem uzklausīt iedzīvotāju viedokļus, risināt problēmas ar ceļu izmantošanu un sakārtošanu, kā arī iedzīvotāju drošību.

Poligona „Meža Mackeviči” paplašināšanas idejai lokālplānojuma traktējumā zaļo gaismu var dot tikai Daugavpils novada dome, tāpat kā noraidīt šo ideju, Latvijas Radio apliecināja Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins.

Kad tieši gala lēmums par poligona „Meža Mackeviči” lokālplānojumu varētu tikt pieņemts, pašlaik vēl nav zināms.

Tikmēr Vaboles ciemā sastaptie iedzīvotāji apzinās, ka militārie poligoni ir vajadzīgi un cer, ka tiks rasti visām pusēm piemēroti risinājumi. "Kad lieli helikopteri, ārzemju pārlidoja, tad jau satrūkāmies, pieradām pie mūsu parastajiem. iņi tik pieklājīgi. Viņi brauc un pat pamāj ar roku mums," stāsta pagasta iedzīvotāja Emīlija Mackeviča.

Izstrādāt un apstiprināt lokālplānojumu militārajam poligonam “Meža Mackeviči” nepieciešams tieši tādēļ, lai teritorijai būtu savi skaņas izolācijas, apbūves un drošības noteikumi, kā arī pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt karavīru dzīvošanas un treniņu apstākļu uzlabošanu, to vidū, paredzot arī darbus, lai mazinātu trokšņus, kas kā jau vienā no iepriekšējiem sižetiem vēstījām – visvairāk ietekmē to iedzīvotāju ikdienu, kas dzīvo vien pārsimts metru attālumā no poligona.

"Ir nepieciešams vienkārši uzbērt augstākus vaļņus, kas arī iespaidos to, ka trokšņu līmenis samazināsies. Ir nepieciešams uzbūvēt kazarmu. Tilta izbūve un ceļš tiks sakārtots, lai vairāk nebrauktu cauri tai viensētai, bet, lai izmantotu ceļus, kas iet ārpus apdzīvotas vietas," norādīja Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

KONTEKSTS:

Poligona "Meža Mackeviči" paplašināšana ir līdzsvara meklējumi starp valsts drošību un iedzīvotāju ērtībām. Ministrija sola ceļa rekonstrukciju, tilta būvniecību un meža meliorācijas sakārtošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt