4. studija

«Fiziskā audzināšana» Rīgas lidostā: slīdceliņu nav!

4. studija

Ļaudis apgalvo - šogad mežos ļoti daudz čūsku!

Katlakalnā kaimiņš kaimiņam pamazām atņem ceļu. Un viss ir likumīgi!

Publiskais ceļš kļuvis par privātīpašumu – Katlakalnā iedzīvotāja nevar tikt ar auto līdz savām mājām

Ināra dzīvo Katlakalnā, kur viņai pieder arī zemes gabals, taču nu jau vairākus mēnešus līdz savām mājām viņa var nokļūt tikai ar kājām, jo kādreiz publiskais ceļš  kļuvis par privātīpašumu, un saimnieks par šī ceļa izmantošanu pieprasa samaksu, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Ināra stāstīja, ka 2000.gadā tā dambja vietā, pa kuru gāja ceļš līdz Ināras mājām, plānots celt māju.  Pret to Ināra nav iebildusi, jo neviens nebrīdināja, ka vienudien viņa paliks bez piebraucamā ceļa, turklāt vietā solīts cits ceļš.

Taču brīdī, kad Ināras meita devās uz banku, lai lūgtu aizdevumu jaunas mājas būvniecībai, viņa saņēma atteikumu.

“Būvvalde pasaka - jums ceļa nav. Mēs neko nesaprotam, kas un kā. Izrādās, ka ceļš  tagad ir īpašumā,” stāstīja Ināra.

Viņa vērsās gan pašvaldībā, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, gan tiesā, taču būtiskas izmaiņas tas nav devis.

Jaunā privātā ceļa priekšā ir vārti. Kaimiņi ļauj pa ceļu pārvietoties ar kājām, bet ne ar mašīnu.

Ināra gan norādīja, ka nepieciešams taču atvest arī malku vai izvest kanalizāciju. Atkritumu izvešana gan ir nodrošināta.

Ceļa īpašnieki, pēc Ināras vārdiem, par ceļa izmantošanu un vārtu atslēgas iegūšanu prasa vienreizēju samaksu 3018 eiro apmērā un ikmēneša maksu  - 100 eiro.  Ināra šādu summu maksāt nav ar mieru.

Ķekavas novada pašvaldības pārstāvis Juris Križanovskis raidījumam stāstīja, ka 2014. gadā, kad jautājums par ceļu nonācis līdz tiesai, tā norādīja, “ka ir iespējami arī citi piekļuves virzieni. [..] Tiesa uzsver, ka šobrīd prasītāji vēlas izmantot sev labvēlīgu situāciju, kur jau ir izbūvēts asfaltēts ceļš.”

Raidījums “4.studija” pārliecinājās, ka tiesas norādītais cits piebraucamais ceļš izrādījās vien aizaugusi pļava, pa kuru pārvietoties nemaz nav iespējams.

Ināras kaimiņi situāciju komentēt nevēlējās, iesakot vērsties pie viņu jurista.

Kaimiņu izbūvētā ceļa finansēšanā Ināra nav iesaistījusies, bet arī iepriekšējo ceļu, kas vedis pār dambi un atradies pašvaldības pārziņā, nost nejauca.

Vecais ceļš ir privatizēts, un pašvaldība līdz šim uzņēmusies vien jauna piebraucamā ceļa plānošanu.

“Zemes reformas ietvaros ir sanācis, ka šie ceļi daudzviet ir nokļuvuši privātīpašnieku īpašumos. Līdz šim nav bijis tiesiskais regulējums, ka pašvaldība privātīpašumā var noteikt ceļa servitūtus, tāds regulējums nav bijis. Šobrīd ir izmaiņas zemes pārvaldības likumā, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt šos pašvaldības nozīmes ceļus,” skaidroja pašvaldības pārstāvis Križanovskis.

Kaimiņi bijušo pašvaldības ceļu bija atguvuši savā īpašumā reformas ceļā. Pašlaik pašvaldība kārto juridiskos jautājumus, kas saistīti ar jaunu piebraucamo ceļu izbūvi, jo šī problēma ir aktuāla vairākos ciemos, bet pēc tam tiks lemts, kas un kā izbūvēs ceļus.

Pašvaldība prognozē, ka mēneša laikā tiks sakārtotas juridiskās lietas un tad jau viss būšot atkarīgs no pašiem zemes īpašniekiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt